Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dostavba školy v Ovaru

Autor: Cannatà & Fernandes arquitectos | Michele Cannatà, Fatima Fernandes
Spolupráce: R.Cannatà, D.Cannatà, B.Silva, M.Lemos, N.Castro, F.Meireles, J.P.Martins
Adresa: Largo dos Comatentes, Ovar, Portugalsko | mapa
Realizace: 2008 Užitná plocha: 2441 m²
Plocha pozemku: 5271 m²

Dostavba školy v Ovaru od portského ateliéru Cannatà & Fernandes připomíná svým tvarem obří vznášející se bumerang, který se svou zakřivenou formou odvíjí od svažujícího se zvlněné krajiny. Zvolený tvar maximálním způsobem zaplňuje zbývající jižní část pozemku, výškově navazuje na historický objekt školy a zároveň postupně se odlepující hmota přístavby pod sebou vytváří kryté venkovní prostranství, kde mohou studenti o přestávkách odpočívat. Ve vykachličkovaném zastřešení přestávkového dvora se tak odráží nejen travnaté a betonové plocha, ale především čilý studentský život.
Přestože nový objekt na ten starý navazuje výškově i provozně, tak funkční rozdělení je jasné: v pečlivě zrekonstruovaném původním objektu se nachází veřejné funkce a veškeré zázemí jako kanceláře, místnosti pro pohovory a rodiče. V nové přístavbě leží učebny, tělocvična, mateřská škola a jídelna. Do místní školy dochází děti ve věku 3 – 10 let.
Severovýchodní fasádu domu představuje uzavřená betonová stěna, která svým obkladem odkazuje na řemeslnou tradici. Barevnost dlaždic přechází od hebké bílé přes béžové, šedé a zelené odstíny až po modré tónování. Jako dvě přísavky z domu vychází dva chodby spojující ve více úrovních novou přístavbu se starou částí.
Autor: Petr Šmídek, 09.02.14
Návštěvnost: 26457 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.