Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Škola architektury ve Štrasburku
ENSAS - Ecole Nationale Supérieure d'Architecture de Strasbourg

Autor: Marc Mimram
Adresa: Bd du Président Wilson, Štrasburk, Francie | mapa
Web: www.strasbourg.archi.fr
Realizace: 9.2013

Téměř v každém oboru platí, že kovářova kobyla chodí bosá. Architekty nevyjímaje. Změnit tohle pravidlo se pokusil pařížský architekt Marc Mimram, který má pedagogické zkušenosti z EPFL, Princetonu a v součsnosti vede katedru na škole Marne-la-Vallée. Díky Mimramovu návrhu se štrasburští studenti nyní mohou přiučt architektuře přímo na své škole, kterou každodenně navštěvují.
Přístavba ENSAS (École Nationale Supérieure d'Architecture de Strasbourg), která leží v těsné blízkosti hlavního vlakového nádraží západně od historického centra, má svým tvarem připomínat rozehrané šuplíky na nářadí a zároveň vytvářet výkladní skříně pro díla vznikající uvnitř. Celoskleněné fasády se různými směry obracejí k městu. Fasády svým natočním vedou člý dialog s okolím. Zasklení osciluje mezi průsvitným a neprůhledným pláštěm poskytujícím dialog s veřejným prostorem, ale i dostatečou váhu potřebnou pro veřejnou instituci. Kromě nové přístavby prošel rekonstrukcí také původní objekt školy z roku 1922. Obě stavby jsou přes ulici spojeny v prvním patře prosklenou lávkou. Nový sedmipodlažní objekt působí jako ledabyle navršená hromada z krabic. V přízemí se nachází velkorysá vstupní hala, kterou od okolních ulic oddělují jen celoskleněné stěny. V horních podlažích se nachází ateliéry a výukové prostory, které jsou před rušným okolím chráněny nastavitelnými kovovými lamelami. Perforovaný plášť ze svislých pásů působí dojmem lehkého závoje nechávajícího nahlédnout domu 'pod sukni' na ocelové nosníky i studentský život uvnitř stavby.
Autor: Petr Šmídek, 27.09.13
Návštěvnost: 28826 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.