Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Axis Hotel

Autor: VHM Arquitectos Asociados
Adresa: Avenida Capitão Gaspar de Castro, Viana do Castelo, Portugalsko | mapa
Web: www.axishoteis.com
Realizace: 08.2008 Užitná plocha: 6639 m²

foto: Petr Šmídek, 2011
Hlavním cílem investora hotelu bylo nabídnout hostům exkluzivní stavbu s jedinečný venkovním vzhledem a odpovídajícím zázemím. Viana do Castelo leží v severním Portugalsku na úpatí hory St. Luzia u delty řeky Lima. Hotel Axis vyrostl na východním okraji města v docházkové vzdálenosti od historického centra. Původně zde stálo autobusového nádraží, kde se strategicky sbíhá hned několik významných ulic. Stará silnice Bandeira s novou třídou Capitão Gaspar de Castro, historická cesta Ponte de Lima a nový nájezd na dálnici IC1.
Z kruhového objezdu odtud vede cesta na sever do obytné zóny, jižně pak ke komerčním stavbám a městskému parku na břehu řeky Lima. Jasná situace vedla autory k tomu, aby návrh orientovali jižním směrem k čilému městskému životu. Překrýváním jednotlivých hotelových pater vznikl dynamický obraz, který působí jako z kostek Lega.
Ve spodní části domu se nachází parkoviště pro 150 automobilů, technické provozy a servisní zázemí hotelu. V suterénním podlaží je dále obchodní centrum, lázeňský klub, multifunkční plocha a administrativní část. Tento stavební program zaklenují různě vysoké světlíky. Hlavní přístup do lobby hotelu je ze severní třídy Capitão Gaspar de Castro, kde se zároveň nachází restaurace, bar a rekreační zóna na střese lázeňského klubu. Zbývající horní podlaží patří 88. hotelovým pokojům. Na východním okraji pozemku vznikla restaurace, jejíž hmota chrání hotel před hlukem z křižovatky. Pestrá náplň vnitřního programu i výrazný vnější vzhled hotelu přiměl architekty k redukci použitých materiálů v interiéru, aby lépe vyzněl  kontrast mezi tmavým vnějškem a světlými odstíny uvnitř hotelu.
VHM
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 14.01.14
Návštěvnost: 29423 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.