Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Tower of the Winds

Autor: Toyo Ito
Adresa: Kanagawa, Yokohama, Japonsko
Realizace: 1986 Výška: 21 m

Tower of Winds was made as a ventilation and water tank facility for a shopping center buried right underneath it. A concrete box is hidden within an oval cylinder made of a number of perforated aluminum panels. The tower with such physical presence loses its presence after sunset and metamorphoses into a phenomenon of light. I refer to this metamorphosis from an opaque substance into a transparent object of light as 'fictional.'
Toyo Ito, 1997

Rekonstrukce betonové 21 metrů vysoké větrací věže na kruhovém objezdu uprostřed Yokohamy nedaleko vlakového nádraží. Nová konstrukce je obložená děrovanými hlinikovýmideskami a syntetickými zrcadlícími pláty, které vytvářejí ovál uvnitř něhož je schováno 1280 malých lamp a devět neonových prstenců. Jejich rozsvěcování a zhasínání řídí 30 počítačů.


Autor: Jan Kratochvíl, 15.08.05
Návštěvnost: 45829 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.