Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Sídlo společnosti Unilever

Autor: Behnisch Architekten | Stefan Behnisch
Zahradní architektura: Benedetta Tagliabue, EMBT
Adresa: Strandkai 1, Hamburk, Německo | mapa
Web: www.unilever.de
Investor: Unilever Deutschland GmbH
Realizace: 2007 - 17.9.2009 Soutěž: 2006
Užitná plocha: 38000 m² Obestavěný prostor: 165000 m³

Hlavní sídlo potravinářského a drogistického impéria Unilever pro Německo, Rakousko a Švýcarsko se přestěhovalo v září 2009 na břeh Labe v hamburské přístavní čtvrti HafenCity. Nová centrála, která leží v těsném sousedství bytové věže Marco Polo Tower od stejného ateliéru, má svojí formou symbolizovat otevřenost společnosti. Rozehraný půdorys vytváří kryté atrium s prodejnami ve vlastnictví společnosti, čímž vzniká dojem tržnice, nad níž ční sedm pater administrativy pro 1200 úředníků. Otevřené kancelářské prostory protínají lávky a lemují pavlače sloužící jako přechodná pracovní místa. Barevné stoly, židle a křesla kontrastují s bílým atriem. Vnější fasáda je tvořená bílým ocelovým rámem, na němž jsou jako lodní plachty napjaté průsvitné fólie poskytující domu na nábřeží ochranu před přehříváním a poryvy větru. Za průsvitným plachtovím se ukrývá celoskleněný plášť obalující energeticky úsporný koncept, který získal zlatý certifikát. Jedním z příkladů je využití LED diod pro celkové osvětlení objektu včetně pracovních míst, čímž se podařilo ve srovnání s tradičními halogeny uspořit až 70 % energie.
Autor: Petr Šmídek, 20.10.13
Návštěvnost: 27534 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.