Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dětské kulturní centrum

Autor: Dorte Mandrup Arkitekter | Dorte Mandrup-Poulsen
Spoluautor: Nøhr & Sigsgaard Arkitekter
Adresa: Øresundsvej 6, Kodaň, Dánsko | mapa
Investor: Město Kodaň
Realizace: 2.2.2013 Užitná plocha: 1000 m²

Školka v Kodani od dvojice místních ateliérů Dorte Mandrup a Nøhr & Sigsgaard nese honosný název „Dětský kulturní dům“, v němž se od samého procesu navrhování a výstavby plní dětské představy a přání. Zalomená nárožní budova navazuje na okapy sousedních domů a uzavírá celý městský blok. Do středu snižující se tvor umožňuje slunci proniknout hluboko do zadního dvora. Fasády i střecha jsou nejen ze stejného materiálu, ale mají v sobě také stejné otvory. Není tak mezi nimi rozdíl. Dům záměrně nemá žádný začátek ani jednoznačný konec. Šedivý oplechovaný dům s masivním dřevěným orámováním oken poskytuje místo pro kulturní vyžití dětí a mládeže do osmnácti let. Vnitřní prostor architekti pojednali jako prostorové kontinuum koncipované jako „hora s dynamickou okružní cestou“. Všechny vnitřní části jsou mezi sebou vizuálně spojeny. Také mobiliář a vnitřní zařízení je co nejvíce přizpůsobeno dětským potřebám. Šplhací rampy, dlouhá schodiště, různé výklenky a široké chodby nabízí širokou škálu využití, na něž třeba ani sami autoři nepomysleli.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 25.06.13
Návštěvnost: 29937 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.