Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Starý a nový sklad mouky Rotermann
Rotermanni Vana ja Uus Jahuladu

Autor: Hayashi - Grossschmidt Arhitektuur | Hanno Grossschmidt, Tomomi Hayashi
Adresa: Rotermanni 9, Tallinn, Estonsko | mapa
Web: www.rotermannikvartal.ee
Realizace: 2006-09 Soutěž: 12.2005

Sto padesát let stará tallinská čtvrť Rotermann, původně sloužící potravinářskému průmyslu, se nachází mezi historickým jádrem Tallinnu a přístavem, kde stále stojí historicky cenné budovy z vápence zaštítěné památkovou péčí. Probíhající renovace stávajících historických budov zahrnuje starý sklad mouky z roku 1904. Nový sklad mouky byl zamýšlen tak, aby ve čvrti vytvořil nové centrální náměstí. Projekt sestává ze tří objemů; starý sklad mouky se dvěma přidanými podlažími, nový sklad mouky a obě části propojující atrium.  Přízemí je určno pro drobné obchody a zbývající nadzemní podlaží slouží jako kanceláře.
Našim cílem bylo navázat vztah k historické čvrti a posílit její charakter prostřednictvím nalezení a přijmutí genia loci. Pro vyjádření fasády jsme abstrahovalo charakter starých industriálních budov do proporčí hry zdí a okenních otvorů. Jako hlavní materiál fasád jsme zvolili cortenové plechy pro jejich vhodnost ke stávajícím surovým okolním povrchům; zdivo z vápence, cihelné překlady a zkorodované detaily z ocele, čímž jsme složili poctu průmyslové historii zdejšího areálu.
Nový sklad mouky se stává “komunikačí zdí“ mezi kancelářemi a náměstím. Okna mají tři rozměry; 75 x 75cm, 2 x 2m, a největší jsou přes celou výšku podlaží.
Zdroj: Překlad autorské zprávy Tomáš Berka, www.tomb.cz
Vložil: Petr Šmídek, 02.11.13
Návštěvnost: 35738 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Caixa forum Madrid Jan Májek 16.10.14 10:39
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.