Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Radnice městské části Komín

Autor: Architekti Hrůša & Pelčák, Ateliér Brno, s.r.o.
Adresa: Vavřinecká 15, Komín, Brno, Česká republika | mapa
Projekt: 12.2001-9.2002 Realizace: 7.2002-12.2002

Soudobá radnice městské čtvrti: Hledali jsme výraz civilní a občanský a současně důstojný a vážný, funkční a prostorové uspořádání na jedné straně otevřené, přátelské a přehledné, na straně druhé poskytující dostatek intimity i vážnosti úředníkům, přicházejícím občanům i samosprávě. To vše zarámováno typovým prefabrikovaným objektem bývalé školky a nízkým rozpočtem. Starosta je mužem moudrým, a proto měl pro naši práci dostatek porozumění. Výsledkem je jednoduchá stavba. Zvenčí civilní a zdrženlivá, však s určitou jemností lícovaných oken přízemí a dovnitř zasazených oken patra, uvnitř přehledná a snad přiměřeně slavnostní barevnou kombinací zlatavého dřeva a červené omítky stěn. Vstupní hala, provzdušněná světlíkem, je současně po uzavření posuvnými stěnami zasedací místností zastupitelstva, pracovna a jednací místnost starosty je akcentována velkým rohovým oknem nad vstupem, který má ostění z božanovského pískovce. Dveře do barevně vymalovaných kanceláří jsou prosklené, chodby široké s dřevem obloženými nikami pro případné vyčkání na úřední úkon. Nová prostorová struktura kanceláří je nezávislá na konstrukční modulaci bývalé školky a tak "osvobozeně" stojící pilíře vytváří plastický a barevný motiv některých kanceláří. Okolí budovy teprve čeká na novou úpravu, která by z urbanisticky "pohozeného" objektu školky učinila více radnici i prostorovým uspořádáním nejbližšího území a která má být provedena v příštím roce.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 15.08.09
Návštěvnost: 63374 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.