Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pavilon Amazonie
soutěžní návrh na rekonstrukci pavilonu velkých savců a pavilon Amazonie v pražské ZOO

Autor: QARTA ARCHITEKTURA s.r.o. | Jiří Řezák, David Wittassek, Lukáš Janout, Aleš Javůrek, Tomáš Němec
Adresa: U Trojského zámku 3/120, Troja, Praha, Česká republika | mapa
Investor: ZOO Praha
Realizace: 2012 Soutěž: 2012

Komplexní urbanisticko-architektonické řešení
Koncept návrhu vychází z detailního rozboru vlastního názvu soutěže. Snaha vytvořit pavilón Jižní Ameriky znamená snahu prezentovat zvířata v kontextu jejich kontinentu a předat ucelenou představu o jejich životě i životním prostředí.
Při posuzování návrhu pavilónu Amazonie je nutné nezapomínat na evidentní skutečnost, že reálné setkání se zvířaty, zástupci FAUNY, není vůbec jednoduché. Dominantním prvkem tvořícím charakter Jižní Ameriky / Amazonie je FLORA.
Tento fakt je ústředním motivem soutěžního návrhu vytvářejícího dva základní směry předání informací, jež nám mohou poskytnout velmi reálnou představu o Jižní Americe.
První směr zcela je zaměřen na ZAŽITÍ kontinentu. Samotný zážitek z cesty Amazonií je ve zkratce předán díky liniovému objektu na severní hraně řešeného území. Jednotlivé oddíly vytváří spojité podprostory, kapitoly, charakterizující biotopy Jižní Ameriky od západního k východnímu pobřeží. Změna průřezu, profil trasy, světelné prostředí spolu se simulací vlhkosti, teploty atd. předají ucelený zážitek o Jižní Americe.
Druhý směr je zaměřen na předání ZNALOSTÍ o “amazonské fauně”. Způsob prezentace vychází z obdobného principu jako vystavování děl v současných galeriích. To znamená prostor a tvar je maximálně funkčně přizpůsoben, tak aby návštěvník mohl co nejlépe daný exponát poznat. Navržené kruhové pavilóny nabízí možnosti sledovat zvíře z různých perspektiv, bezbariérový přístup. Stejný komfort je umožněn i v zimních expozicích, kde je navíc obohacen o prostor na přednášky, kresbu atd.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 22.10.13
Návštěvnost: 33370 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.