Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hotel Duo
hotel s wellness centrem

Autor: QARTA ARCHITEKTURA s.r.o. | David Wittassek, Jiří Řezák
Adresa: Horní Bečva, Česká republika | mapa
Web: www.hotel-duo.cz
Investor: SK REALITY a.s.
Realizace: 2012 Užitná plocha: 2464 m²

Rekonstrukce tohoto hotelu byla generální, celková. V závislosti na finančních možnostech probíhalo vše postupně po jednotlivých etapách. Nejdříve se tedy rekonstruovaly všechny pokoje a následně wellness.
Hlavním motivem v celkové rekonstrukci bylo pokusit se zachovat atmosféru 80tých let. Nepotlačovat ducha doby a neprosazovat se za každou cenu. Původní objekt byl postaven v roce 1985 jako 'rehabilitační pavilon' pro zaměstnance podniku VOKD.
Část bazénu, masáží a terapií, která se nachází v podzemním podlaží, prošla rekonstrukcí společně.
K danému řešení - tmavé místo 've sklepě hotelu' se podařilo změnit na bazén s krásným výhledem na beskydské vrcholky. Celou tuto záležitost lze brát jako věc, která se vyvinula z úvah o tom, jak z tohoto prostoru vymyslet něco atraktivního. Komunistický sklepní prostor v nevkusných, modrých obkladech 20 x 20, pásové okno pod stropem, žádný výhled, atd. V průběhu rekonstrukce-bourání jsme zjistili, že obvodová stěna je postavena jako skelet a z tohoto místa se jeví úžasný výhled…a bylo hotovo.
Bazén dostal naprosto zásadní devízu. Prostornost, vzdušnost, modernost a atmosféru.
Je navrženo zcela nové dispoziční uspořádání. Celé podlaží je rozděleno do dvou částí:
Část se samostatnou recepcí -  moderní medical wellness. Zastaralý model společné místnosti rozdělené paravány a závěsy, kde návštěvníci nemají klid, ani soukromí byl přetvořen na individuální kabiny pro možnost dokonalé relaxace při masáži.
Bazénová část s moderní  wellness, smíšená šatna se samostatnými převlékacími boxy, komplexní bezbariérové řešení, umístění sprch a toalet v mokré části bazénu, a také použití nejmodernějších technologií osvětlení, vzduchotechniky a ozvučení, které umocňují zážitek z pobytu. Pozornost si také zaslouží kombinace solné a variabilní sauny, ochlazovacího bazénku a horské sprchy s odpočívárnou. Funkčně můžete celodenně využít až osm různých režimů, které se liší teplotou, vlhkostí.
Samotný bazén má kolem sebe prostor pro relaxaci s výhledem do exteriéru.
Pro celkový výraz je důležité použití materiálů, ty jsme navrhli tak, aby korespondovaly s původními a nové vhodně doplňovaly, např. použití modřínu, industriální čedičová podlaha, stěrka.
Celkově je potřeba poděkovat investorovi za pochopení a vloženou důvěru v nás. Výsledkem tak je wellness s osobitou tváří.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 16.10.13
Návštěvnost: 36158 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.