Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Snow-Land Agrarian Culture Center

Autor: MVRDV
Adresa: 3743-1 Matsudai Ooaza, Matsudai, Japonsko
Web: www.echigo-tsumari.jp
Realizace: 07/2003 Užitná plocha: 2769 m²
Zastavěná plocha: 1723 m² Plocha pozemku: 9940 m²

Nebudu sdělovat vlastní pocity k stavbě. Chci jen poukázat, že ve světě inženýrů není jen Arup. Nadchnutých stavařů, kteří ve svém slovníku postrádají slovo NEMOŽNÉ, je více. Mám pro ně jednu zprávu: milujte se, množte se a pošlete pár exemplářů k nám do Čech.
"Snow-Land Agrarian Culture Center" je hlavní atrakcí Echigo-Tsumari Art Triennale 2003, jedné z největších venkovní (outdoorových) uměleckých výstav na světě. Letošní ročník obsahuje díla od Australanky Janet Laurence po Španěla Josep Maria Martina. Ve zvoleném tématu hraje hlavní roli revitalizace regionu spojená se změnou životního stylu a sociálních hodnot tradičních měst a vesnic zapříčiněné rozvojem IT technologií. Návrhem byli pověřeni holandští MVRDV, surfující na vlně globalizace a konzumerismu. Struktura je podřízena architektonickému programu a stává se jeho symbolem. Přízemí postrádá jakékoliv sloupy, horní stavba je podporovaná výhradně komunikačními koridory (částečně otevřenými povětrnostním vlivům), střecha je pochůzí a zůstává přístupná veřejnosti i ve sněhově vydatných zimních měsících. Další výbavou stavby jsou kavárna, gift-shop, učebny, výstavní prostory. Ve formě cítím něco z Hejduka.Literatura

Autor: Petr Šmídek, 14.08.05
Návštěvnost: 64051 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.