Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rozšíření budovy Světové obchodní organizace

Autor: wittfoht architekten | Jens Wittfoht
Adresa: Rue de Lausanne 154, Ženeva, Švýcarsko | mapa
Web: www.wto.org
Realizace: 2013 Soutěž: 2009

Sídlo Světové obchodní organizace se nachází ve Švýcarsku přímo na břehu Ženevského jezera. Stávající soubor však přestal rozrůstají se instituci vyhovovat až byla v roce 2009 uspořádána celosvětová architektonická soutěž, v níž zvítězil návrh stuttgartského ateliéru wittfoht architekten, kteří své urbanistické zakomponování zdůvodnili následujícími slovy: „Pobřežní promenáda s parkovou úpravou vytváří ve stávajícím souboru budov zcela ojedinělé podmínky. Nový objekt tento areál vhodně doplňuje aniž by ho uzavíral. Nový návrh stojí v uctivé vzdálenosti od historické budovy a vytváří mezi oběma objekty kvalitní extravilán plný napětí. Byla přejata stávající stavební linie a rovněž výškově se nová budova vtahuje k okolnímu areálu. Objekt vytváří vyvážený a ucelený soubor obohacující dialog mezi starým a novým. Cesta návštěvníků vede od hlavní brány přes stávající budovu a pěší most přímo ke vstupní lobby v novém objektu. Odtud jsou přímo dostupné všechny zbývající části nového objektu, který je čitelně rozdělen na dvě části: s terénem pevně svázaný podstavec a nad ním se vznášející křišťálově průhledná hmota. Ve spodním soklu se nachází společné funkce jako vstupní lobby, recepce, restaurace a výstavní plochy. Střecha podstavce zároveň slouží jako pochůzí dřevěná paluba a plošina s výhledem na park a jezero. Předsazená terasa rozšiřuje restauraci směrem k jezeru. Horní vznášející se prosklená část obsahuje administrativní místnosti vedení organizace. Výsledný objekt působí lehce, přívětivě a nadčasově.“
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 31.08.13
Návštěvnost: 38617 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.