Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Mezinárodní kongresové centrum v Los Cabos
G20 International Convention Center

Autor: FR-EE | Fernando Romero
Adresa: San José del Cabo, Mexiko | mapa
Web: www.loscabosconventioncenter.mx/
Realizace: 2012 Plocha pozemku: 66140 m²


Mexická federální vláda pověřila FR-EE návrhem kongresového centra pro summit G20 v Los Cabos. Zahraniční hodnostáři a představitelé dorazili v červnu 2012 na již sedmé setkání G20. Krom jiných zde vystoupil i prezident Spojených států amerických Barack Obama, prezident ruské federace Vladimir Putin a německá kancléřka Angela Merkelová.
Pro dodržení termínu dokončení bylo třeba kongresové centrum s kapacitou 6 436 lidí vybudovat za méně jak 7 měsíců a to včetně nejnovějších inovací v enviromentálních technologií, jako 2,700 m² velká zelená stěna, která má být největší na světě. Dále je zde řízený zavlažovací systém a loby navržené tak, aby udržovalo přirozenou vlhkost. Díky tomu se snižují nároky na vzduchotechniku. Část potřeby elektrické energie budovy je pokryta fotovoltaickými články. K úspoře energie přispívá i užití LED osvětlení a 18% budovy je osvětleno přirozeným světlem. I spotřeba vody je redukována.  Úpravna vody připraví 2.6 litru vody za sekundu. Dešťová voda je shromažďována v tancích a je využita na splachování a zavlažování zelených ploch. Ze zhruba 66 000 m² pozemku je zastavěno 22%. 
Místo návštěvníkům nabízí výstavní  a kongresové plochy, dále částečně kryté parkoviště s kapacitou 561 vozů, 22 stání pro handicapované a střešní zahradu. Nová budova má přilákat více turistů a podnikatelů. Výstavy a kongresy přispějí k rozvoji a růstu v regionu.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 30.07.13
Návštěvnost: 35958 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.