Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Interiér panelákového bytu, Praha 4

Autor: Eva Bradáčová
Adresa: Praha, Česká republika
Realizace: 2013 Užitná plocha: 67 m²

Panelákový byt o ploše 67 m² byl klientkou zakoupen po rekonstrukci. Na její přání se tedy v bytě nedělaly stavební úpravy, jednalo se pouze o změny, které ve výsledku přispěly ke zhodnocení interiéru.
V současné době je obvyklé propojovat více funkčních zón dohromady, nikdo nechce být od rodiny odtržen, když vaří, pracuje nebo relaxuje. Propojení vyžaduje cit, aby nábytek z jednotlivých zón přecházel nenásilně a plynule. To se v interiéru obytného prostoru podařilo díky horním skříňkám, které z kuchyně přecházejí nad pracovní stůl. Mění se tak i viditelné vybavení v policích od dekorativní keramiky k solitérním doplňkům, šanonům a květinám. Stejně tak plynule na kuchyňskou pracovní plochu navazuje jídelní stůl, který je velikostně určen až pro 5 osob. Interiér byl od začátku řešen pro dvě osoby, takže plné osazení osob u stolu při rodinném setkání je spíše výjimečné.
Protiváhou k nábytku v kuchyni a pracovní zóně je atypicky vyrobená knihovna. Materiálově jsou nábytkové kusy ve stejném provedení, a celý prostor tak působí kompaktně. Nezbytnou součástí obytného prostoru je vedle knihovny křeslo, pohovka a televizor.
Charakteristickým prvkem interiéru jsou květiny. Po celém bytě jich je spousty a místnosti jsou tomu uzpůsobeny novými širokými parapety. Zvláštním prvkem je parapet v ložnici. Byl vyroben na zakázku a na odkládací plochu navazují zásuvky na šperky a bižuterii. Parapet vedlejšího pokoje se zase stal součástí velkého pracovního stolu.
Ložnice je nejmenším pokojem v bytě. Proto zde byly zvoleny velmi světlé barvy a tapeta s odlesky, které se mění dle úhlu pohledu na stěnu. V krémové barvě je i vestavěná skříň, která využívá celou šířku pokoje. Barevný akcent tvoří textilie, které se mohou měnit podle nálad klientky, a tím se barevnost pokoje obmění bez složitých zásahů.
Sousední pokoj má stejně jako ložnice základ ze světlých barev. Oživením je dekorativní tapeta s výraznými barevnými akcenty, k nim jsou laděny potahové textilie, doplňky v policích nebo květináče.
Interiér má několik pojících prvků, aby působil celistvě. Kromě podlahy, která prochází celým bytem, propojuje vstupní chodbu, obytný prostor a pracovní zónu tapeta s květem Marimekko. Barevně byl zvolen odstín, který ladí jak s podlahou, tak i dekorem stávajících dveří. Tapeta je první věc, kterou člověk vidí při vstupu do bytu. Příjemné vstupní prostory jsou velmi důležité pro první dojem z interiéru.
V koupelně už byly dokončeny obklady a dlažba, které neodpovídaly vkusu klientky, ani mému. Koupelna byla vybavena pouze vanou a při návrhu jsem se snažila maximálně zakrýt nevhodně zvolené obklady s ohledem na zachování příjemného prostoru. Díky nábytku na míru a velkému zrcadlu, které do koupelny vnáší pocit většího prostoru, se podařilo nevhodné obklady minimalizovat.
Velkou výhodou bylo, že v bytě dosud nebyla položená podlaha. Tím se nabízely větší možnosti ve výběru odstínu. Světlá podlaha prostor panelákového bytu opticky zvětšuje. Efektu zvětšení pomáhá také bezprahové řešení podlahy a položení stejné krytiny v celém bytě. Protože se neplánovala výměna interiérových dveří, bylo nezbytné vzít v potaz jejich barevnost. Bez stavebních zásahů se musely řešit také nové pozice osvětlení. V obytném prostoru se světla z původních míst rozmístila pomocí prověšených kabelů.
Snahou celého řešení bylo, aby i majitelé panelákového bytu byli obklopeni příjemným prostředím a kvalitním designem.
Projekt
Fotograf
Jiří Ernest
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 21.07.13
Návštěvnost: 44206 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.