Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Interiér baru AnonymouS

Autor: Eva Bradáčová
Adresa: Michalská  432/12, Staré Město, Praha, Česká republika | mapa
Web: www.anonymousbar.cz
Realizace: 2012 Užitná plocha: 105 m²

Bar je situován v historickém centru Prahy, jen pár kroků od Staroměstského náměstí. Majitelé baru našli inspiraci ve svém oblíbeném filmu „V for Vendeta“ a v tomto stylu se odvíjel celý návrh interiéru. Sál s klenbami v historickém domě U Zlatého melounu, na kterém jsou patrné gotické a renesanční úpravy, byl naprosto skvělým prostorem pro úspěšné naplnění této vize.

Interiér navozuje atmosféru úkrytu hlavního hrdiny Guye Fawkese, který stál za pokusem o atentát na protestantského krále Jakuba I. a členy obou komor anglického parlamentu ve Westminsterském paláci. V prostorách úkrytu naleznete starožitný nábytek, umělecké předměty, obrazy a dekorace, koberce s bohatými vzory, ale také protikladnou část - vězení.

Do baru AnonymouS přicházíte průchodem z rušné Michalské ulice a v zápětí se ocitnete na malém, klidném a stinném nádvoří s kašnou. V období jara, léta a podzimu si můžete užít venkovního posezení obklopeni historií staré Prahy.

Po vstupu do vnitřních prostor se ocitněte v menší hale, která je poseta nápisy a úryvky z filmu a tmavý prostor tak dělá zajímavým a uvede nezasvěceného do té správné atmosféry. V tomto prostoru, který slouží jako předěl mezi klidnou atmosférou hlavního sálu a strohými a studenými toaletami, se nachází šatna. Ta je zpracována jako zamřížovaná cela. Jako skutečné vězení jsou zpracované toalety. Pomocí 3D grafiky jsou zpracovány nejen stěny a dveře, ale také samotná sanitární keramika – toaletní mísy, umyvadla i pisoáry. Grafika je součástí celého interiéru. Černobílá maska a název „AnonymouS“ se vyskytuje na stěnách, v podobě velkého loga na stěně, v nekonečných textech na oknech a také je vyryta na barových židlích.

Hlavní sál se nese v útulném stylu s dřevěnou podlahou, koberci, replikami starožitného nábytku, sametových lenošek a řezbou zdobených křesel. Vše doplňují rozvěšené kopie slavných obrazů, repliky zbraní, zrcadla ve zlatých, barokních rámech a řasené drapérie dekoračních textilií na oknech. Na konci sálu je zvýšené dřevěné pódium, které je možné oddělit lehkým závěsem a poskytnout tak soukromí. Prostoru dominuje dřevěný bar, který je navržen jako knihovna.

Tyto všechny prvky slouží k navození příjemného a útulného prostředí obývacího pokoje, kde si můžete užít výborného drinku a skvělého doutníku. Prostředí ale není jediným důvodem, proč by jste do tohoto baru měli zavítat. Barmani si zakládají na svém osobním rukopise ve vytváření koktejlů, které začínají být v Praze povědomě známé a vyhledávané. Taktéž je velkým zážitkem „Flair“ umění barmanů.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 11.07.13
Návštěvnost: 39063 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.