Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bellevue Art Museum

Autor: Steven Holl
Adresa: 510 Bellevue Way NE, Bellevue, USA
Web: www.bellevuearts.org
Realizace: 1997-2001

Američani mají rádi příběhy a ten o pravidlu pravé ruky, o třech zakřivených galeriích a idylickému soužití umělců, gelerie a návštěvníků na třech patrech se jim dostatečně zamlouval, aby vynaložili 23 milionů dolarů na 36.000 čtverečních stop nevelké muzeum bez vlastní stálé expozice. Tak se zrodilo v malém provinčním městečku bez řádné architektonické soutěže muzeum. Dobrá stavba na špatném místě. Pokud vás při návrhu stavby na čtvercové parcele omezují obří supermarket, 12-ti sálové multikino, 22-patrový rezidenční věžák a parkoviště, tak je jakýkoliv výtvor shozen a "dwarfed".
Rudý betonový blok s viditelnou strukturou dřevěných špalíků (určitě se nejednalo o bednění, ale spíš o umělecký projev), sklo a ručně broušené hliníkové plechy jsou třemi dominantními materialy této stavby, které pokračují v příběhu Stevena Holla zvaném Tripleness.
Pro navození nejvěrnější atmosféry bylo použito obrovských modelů a nejmodernějších počítačových programů. Výsledkem jsou černou plachtou zakryté prosklené plochy, protože se tam kvůli slunci nedá vystavovat.
Nekritizuji, jen referuji fakta. Úsudek, ať si udělá každý sám.

P.S.
18.července 2005 se po dvacetiměsíčním spánku probudilo museum opět k životu. Během té doby prodělalo přestavbu za $800,000 od specialisty na výstavy Monroe a místní architektonické kanceláře Scalater Architects. Projekt manager Hollovy kanceláře Chris McVoy k přestavbě říká: "BAM is an institution in evolution, and was designed as an art barn able to withstand changes."
Autor: Petr Šmídek, 14.08.05
Návštěvnost: 48172 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.