Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pavilon Severských zemí v benátském Giardini

Autor: Sverre Fehn
Adresa: Giardini Pubblici, Benátky, Itálie | mapa
Realizace: 1962 Soutěž: 1958-59
Zastavěná plocha: 446 m²

V roce 1958 se uskutečnila soutěž na návrh pavilonu severských zemí do areálu benátského Giardini, aby v něm mohlo společně vystavovat Švédsko, Norsko a Finsko. K účasti v soutěži byli přizávni tři významní skandinávští architekti: Klas Anshelm ze Švédska, Sverre Fehn z Norska a Reima Pietilä z Finska. Nakonec  vyhrál Fehnův projekt a v roce 1962 byl pavilon slavnostně otevřen. Obdélníková výstavní plocha o rozloze 446 m² se ze dvou stran zcela otevírá do svého okolí zatímco zbývající dvě stany jsou plné a zahloubené do terénu. Střecha je tvořena dvěma řadami překrývajících se štíhlých železobetonových žeber (6cm x 1m). Pravidelný rytmus mezi žebry 52,1 cm je přerušen pouze v místech, kde střechou prochází (nebo dříve procházely) vzrostlé stromy. Skandinávský pavilon vzdává hold konstrukci, nabízí rozlehlou výstavní plochu s difúzním horním osvětlením. Zároveň je dokonalým příkladem dialogu architektury s přírodou a prolnutí vnitřku s vnějškem.
Autor: Petr Šmídek, 10.04.13
Návštěvnost: 17449 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.