Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
TEA - Umělecké centrum Tenerife
Tenerife Espacio para las Artes

Autor: Herzog & de Meuron | Jacques Herzog, Pierre de Meuron
Spoluautor: Virgilio Gutiérrez Herreros
Adresa: Avenida San Sebastián 10, Santa Cruz de Tenerife, Španělsko | mapa
Web: www.teatenerife.es
Projekt: 1999-2007 Realizace: 2002-08
Užitná plocha: 20600 m² Zastavěná plocha: 7753 m²
Plocha pozemku: 8800 m²

foto: Jakub Hendrych, 2013
Nové kulturní centrum na největším ze sedmi Kanárských ostrovů není jen místem pro setkávání lidí, ale je také místem, kde se střetává současná zástavba se starým městem a starobylou topografií. Projekt švýcarského ateliéru Herzog & de Meuron leží podél terénního zlomu Baranco de Santos. Projekt, který vznikal dlouhých devět let, tvoří komplex s rozlohou téměř dva hektary. Se svým okolím je propojený pěší cestou procházející napříč celým objektem. Mírně klesající cesta se uprostřed domu rozšiřuje a vytváří trojúhelníkové náměstí. TEA se rozkládá na dvou podlažích vzájemně propojenými soustavou ramp a skulpturálně ztvárněných točitých schodišť. Uvnitř sídlí Institut současného umění pojmenovaný po zdejším surrealistickém malíři Óscaru Dominguezovi, fotografické centrum, veřejná knihovna, obchod se suvenýry, restaurace, kavárna a několik prostorů k využití místní komunitou. Temný betonový plášť je perforovaný více než 1200 nepravidelnými otvory 720 různých tvarů, které ve výsledku tvoří nahodilé okenní vzory. Součástí návrhu jsou dvě stálé instalace: nástěnná malba z modrých teček ve vstupní části od místního umělce Juana Gopara a výběr fotografií německého Thomase Ruffa. Při slavnostním otevření Jacques Herzog vyslovil přání, aby TEA pomohlo proměnit obraz celého Tenerife a společně s Calatravovým auditoriem se město stalo více kulturním.
Autor: Petr Šmídek, 09.06.13
Návštěvnost: 33394 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.