Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Sportoviště Smrčná

Autor: Nadim Eid, Zdeněk Pudil
Adresa: Smrčná, Česká republika | mapa
Realizace: duben 2013

Návrat k používání přírodních stavebních materiálů v architektuře je stále více oblíben jak u tvůrců designu, tak u veřejnosti. Multifunkční hřiště ASM ARENA od zlínského dodavatele a výrobce sportovních staveb a městského mobiliáře v malebné obci Smrčná v srdci Českomoravské vysočiny je toho příkladem. Výrobce hledal řešení, které by ryze účelové sportovní stavbě vdechlo nový kontext v návaznosti na okolní krajinu a využilo jak tradičních materiálů, tak moderního architektonického tvarosloví. Právě na soulad s přírodou, ale také na odvážný design kladl výrobce nekompromisní důraz. Výsledkem je živá a organická stavba, která funguje jako multifunkční sportovní areál a vytváří vlastně zcela nový urbanistický prvek. Zadání projektu mělo vyznít jako spojení osvědčených technologií s vnímáním dřeva jako přírodního materiálu s mnoha výhodami.

Masivní dřevěný design oplocení je inspirován abstraktními tvary, přírodním neuspořádaným růstem v mnoha směrech (odtud název Vector), který však v základu obsahuje pevný řád. Konstrukce tedy obsahuje dynamické tvary, zároveň je ale velmi pevná a vyniká odolností a dlouhou životností. Na stavbu byly použity smrkové profily, kovové konstrukční prvky z pozinkované oceli, které kotví stavbu, jsou z velké části skryty v dřevěné konstrukci. Síťová výplň je tvořena záchytnou polypropylenovou sítí, která je výbornou a bezpečnou alternativou k běžnému pletivu. Hřiště je určeno pro nejrůznější druhy aktivit jako je tenis, volejbal, basketbal nebo malá kopaná. Portály šatny u vstupu na hřiště umožňují soukromí při převlékání na sport, a jsou také připraveny pro upevnění dalších prvků mobiliáře, jako jsou lavičky, koše, stojany na kola a podobně. Portály dodávají hřišti statickou pevnost a také umožňují příležitostně vjezd servisního vozidla na hřiště.

Hřiště typu Vector je navrženo jako modulární stavebnice pro několik nejpoužívanějších rozměrů hracích ploch. Je to však pouze jeden typ z celé řady originálních designů, které výrobce nabízí ve svém portfoliu.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 05.06.13
Návštěvnost: 47147 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
tohle se vám povedlo, David Mareš 06.06.13 00:21
skvělé Zuzana Froňková 06.06.13 09:19
Dost ambiciózní až kýčovité... Thomas 06.06.13 17:18
rozpaky šárka 08.06.13 10:06
Asi... Winter 08.06.13 11:21
... Ondrej Cisler 08.06.13 11:23
Skvelé Matej Farkaš 09.06.13 22:45
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.