Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Muzeum současného umění Córdoba
Centro de Creación Contemporánea de Córdoba

Autor: Nieto Sobejano Arquitectos | Fuentsanta Nieto, Enrique Sobejano
Adresa: Av. Del Campo del la Verdad, Cordoba, Španělsko | mapa
Náklady: 23 500 000 Euro Projekt: 2006
Realizace: 2008-13 Soutěž: 2005V bývalém hlavní kulturním a duchovním městě islámu v Evropě s ojedinělou maurskou architekturou by mělo vyrůst nové umělecké centrum. Centro de Creación Artística Contemporánea od madridského ateliéru Nieto Sobejano vyroste na pozemku sousedícím s Koolhaasovým kongresovým centrem. Nehierarchicky uspořádaná stavba nezapře inspiraci ve španělsko-muslimské architektuře, kterou je nasyceno celé město a vše vrcholí v tisíc let staré hlavní mešitě. Architekti namísto bílé výstavní kostky navrhli dům z úzce pospojovaných prostorů, kde každá místnost má svůj osobitý charakter. 
Jako inspirace při hledání konceptu posloužilo izotropní (nezávislé na směru) uspořádání mešity s celým svým tajuplným geometrickým uspořádáním a rytmickým prokládáním. Základním motivem je šestiúhelník. Kombinací výstavních sálů o třech velikostech (60, 90, 150m²) vzniká hra tvarů, která je zakončena velkým přednáškovým sálem. Vedle výstavních prostorů k jsou na šestiúhelníkových půdorysech založeny také další místnosti (dílny, pracovny a „laboratoře“). Doplňkovými provozy centra jsou „black box“ pro multimediální projekce, kavárna a mediatéka.
Autor: Petr Šmídek, 04.03.13
Návštěvnost: 35832 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.