Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Muzeum kamenných soch
Steinskulpturenmuseum der Fondation Kubach-Wilmsen

Autor: Tadao Ando
Spolupráce: zapp architecture
Adresa: Heilquelle, Bad Münster am Stein-Ebernburg, Německo | mapa
Web: www.fondation-kubach-wilmsen.de
Investor: Nadace Kubach‐Wilmsen
Náklady: 1 150 000 Euro Projekt: 1996
Realizace: 14.8.2010

Muzeum kamenných soch pro nadaci Kubach‐Wilmsen v Bad Münster am Stein, Německo, je plánováno jako environmentální muzeum, které je součástí přírody i celého svého okolí.
Stará stáj, která je typická pro toto území, bude přemístěna na určený pozemek a použije se jako galerijní prostor. Stáj se přestaví ve své původní formě – v přízemí stěny, v patře dřevěná konstrukce, uzavřená sedlovou střechou s taškami – a bude stát harmonicky v krajině. Mezanin a okna jsou novým prvkem a dodají tak uzavřenému vnitřnímu prostoru novou dimenzi – stává se plynulým, otevřeným do přírody.
Tato stáj je obklopena volně stojícími stěnami z pohledového betonu. Nové a staré je konfrontováno v dynamické souhře. Stěny jsou rytmicky přerušovány otvory – které zdůrazňují vztah mezi architekturou, skulpturami, zahradou a přírodou. Zdi definují rozdílné úrovně vnitřních teras – horní z nich je charakterizována reflektující vodní hladinou.
Návštěvníci se budou volně procházet po celém pozemku, podél betonových zdí, ve vnitřních zahradách, kolem budovy muzea a v jejích vnitřních prostorech. Skrze dialog mezi uměním a přírodou budou moci lidé porozumět historii a kultuře lidské existence, obsažené v sochařském umění Wolfganga Kubacha a Anny Kubach‐Wilmsen.
Tadao Ando, září 2005
Zdroj: Karolína Kripnerová
Vložil: Petr Šmídek, 17.04.13
Návštěvnost: 37963 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.