Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Církevní škola a školka Hongodai

Autor: Takeshi Hosaka
Konstrukce: Hitoshi Yonamine

Adresa: Yokohama, Japonsko
Realizace: 2010 Užitná plocha: 532 m²
Zastavěná plocha: 266 m² Plocha pozemku: 1333 m²

Církevní školu a školku Hongodai představuje soubor církevní školy (umístěné ve druhém podlaží) a mateřské školy (přízemí) spravované protestantským řádem. Objekt je umístěn v klidné části Yokohamy obklopené loukami, parky a zelenými pahorky. Hlavním úkolem bylo co nevíce otevřít pozemek dětem, aby zůstaly ve spojení s lesem a okolní přírodou. Školu tvoří směsice vnitřních a vnějších prostorů. Architekt Takeshi Hosaka zvolil dřevěnou konstrukci, která se zdála být nejvhodnější k pobytu jak pro děti v mateřské školce tak i pro dospělé děti na střední škole. Do jednoduchého rastru je vloženo pět nádvoří z ocelových rámů, které odolají případným zemětřesením. Poněvadž se podařilo ukrýt ocelové sloupy mezi dřevěné sloupy a okenní rámy, je jejich přítomnost eliminována bez jakéhokoliv rušivého pocitu a mohly tak zůstat vystaveny bez potřeby se skrývat. Vnitřní a venkovní části mezi sebou oddělují skleněné posuvné dveře. Světlo dovnitř dopadá přes koruny stromů. Vítr do budovy proudí z přilehlého lesa. Děti mohou svůj čas trávit jak uvnitř, kde se cítí jako by byly venku v lese, tak ve venkovních částech, kde se zase cítí, že stále náleží k domu. Školní mládež se po ranní bohoslužbě odehrávající se v hlavním sále ve druhém poschodí rozejdou každé do svojí třídy. Vyučování probíhá ve světle dopadajícím skrze stromy a čtou tak knihy přímo v lese. Děti v mateřské školce mohou volně pobíhat mezi vnitřkem a vnějškem a zdřímnout si v pohodlí lesního vánku. Dům vznikl jako pokus o nový koncept pro stavění v lese.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 03.04.13
Návštěvnost: 37540 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
architektúra ako pokus na vývoj osobnosti ? Martin Fabian 04.04.13 01:01
Pan Martin. takyarchitekt 04.04.13 23:48
re Martin Fabian Štěpán Z 06.04.13 13:25
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.