Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Škola v El Casar de Escalona
Colegio en el Casar de Escalona

Autor: José Ángel Nieto García
Adresa: El Casar de Escalona, Španělsko | mapa
Projekt: 2010 Realizace: 2011
Soutěž: 2007 Zastavěná plocha: 2600 m²

Projekt školy, zejména její transformace, je pro architekta jednou z vysněných zakázek. Školní budovy jsou pravděpodobně jednou z nejčas- nějších architektonických zážitků v dětství. Proto si myslíme, že z architektonického pohledu má návrh a stavba školy výchovnou roli, která by v procesu vzdělávání neměla chybět. Vlastně školní budova dítěti přináší příležitost prožít atmosféru, která v jeho duši zanechá stopu a v paměti krásu prostoru. Je pro nás nadějí, že tato vzpomínka bude člověka provázet celý jeho život.
Tato zakázka čítala přestavbu a rozšíření poválečné školy v jednom malém městě nedaleko Toleda. Krytý vstup propojující dvě stávající budovy byl doplněn o patro a vznikla tak uzavřená estakáda. Vstupní markýza byla prodloužena až k hranici pozemku. Podél ní prochází nízká červená zídka, která vstupní prostor odděluje od hřiště.
Přístavba je vyskládána z hranolů z glazovaných cihel v základních barvách. Hranoly jsou navzájem posunuty tak, aby vznikly terasy a stíněné verandy. Vždy užíváme čisté a silné geometrie, kde hlavní roli hrají barva a textura. Prismaty prochází okna jako dlouhé horizontální metalické pruhy. Vstupy jsou velké a hlubo zatlačené do hmoty objektu.
Vstupy do tříd mladších žáků je odlišeny od ostatních a nachází se ve spodní části budovy. Nástup do budovy lemují různě široké sloupy, díky kterým se příchod stává malým dobrodružstvím a zábavou. Uvnitř budovy nalezneme stejnou hru hranolů, barev a jasů. Glazované obklady hrají odrazy a barvami a škola se tak stává artefaktem na pomezí hračky a drahokamu.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 13.03.13
Návštěvnost: 37785 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.