Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Administrativní budova firmy Blata

Autor: Architekti Hrůša & Pelčák, Ateliér Brno, s.r.o.
Adresa: Pražská 9, Blansko, Česká republika | mapa
Projekt: 5-12/2000 Realizace: 10.2000-12.2001

Budova vedení, administrativy a projekce továrny na minimotocykly je umístěna v průmyslové zóně na periferii města Blanska, v přímé návaznosti na starší výrobní objekty. Stavebník - majitel továrny zbudované od nuly v posledních deseti letech, je současně technickým tvůrcem i designérem minimotocyklů, které ve své třídě vítězí v mistrovství Evropy.
Budova je proto navržena jako pevný betonový skeleton, karosovaný lehkým skleněným pláštěm. Jednoduchý kubus stavby žije reflexí oblohy a proměňuje svou barvu a charakter dle pohybu slunce a nasvětlení jednotlivých fasád. Ty jsou tvořeny průsvitným, avšak neprůhledným opakním sklem probarveným ve hmotě, s charakteristickou světlo lomící drážkovanou texturou rubové strany. Opaxit, tradiční výrobek českého sklářského průmyslu s mimořádnými vlastnostmi a příznivou cenou, se v průběhu výstavby přestal vyrábět. Ve sklobetonových podlahách ochozů dvorany a ve schodišťových stupních jsou použity české luxfery.
Světlo a tedy i sklo v celé škále transparence, reflexe, textury a probarvení je motivem budovy, jejíž exkurs do světa designu zpřítomňuje stavebníka, který měl pro záměry architekta mimořádné pochopení a který byl i dodavatelem stavby.
Její zvláštností je integrace podzemního krytu civilní obrany z 60. let, který musel zůstat provozuschopný a nad kterým byla vystavěna.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 13.08.09
Návštěvnost: 51848 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.