Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
BB Centrum, budova A

Autor: ATELIER 8000 spol. s r.o.
Adresa: Vyskočilova 1, Michle, Praha, Česká republika | mapa
Náklady: 600 000 000 CZK Realizace: 6/2000 - 1/2002

Struktura zástavby navazuje na nově doplněný dopravně-obslužný skelet a inženýrské sítě v této lokalitě. Hlavním průčelím je jižní fasáda do ulice Vyskočilovy. Řešení respektuje požadavek na umístění zastávek MHD v zálivu komunikace Vyskočilovy po celé délce jižní fasády. Objekt A má půdorysný tvar písmene H vyrůstající z obdélníkové podnože prvního nadzemního podlaží a čtyř suterénů. Dvě dlouhá křídla ve směru východo-západním jsou propojena kratším středním traktem, do něhož je situováno hlavní komunikační jádro objektu. Z jižní strany je objekt obrněn před hlukem magistrály a rušné ulice předsazenou skleněnou fasádou s přiznanou nosnou konstrukcí. Jižní i severní fasáda jsou navíc svisle členěny požárními schodišti v zapuštěných nikách obvodového pláště. Hlavní vstup ústí v 1. NP na dno atria, kaskádovitě stoupajícího všemi nadzemními patry. U vstupu je umístěna centrální recepce s kontrolním bodem, za ní pak hlavní schodiště a skleněné studny výtahů. Atrium je v nejvyšším podlaží otevřeno světlu, které barevným vodopádem paprsků prostupuje celým objektem.

Objekt A je součástí komplexního řešení zástavby obchodně- administrativního BB Centra v Praze 4-Michli. Realizace zástavby celého komplexu probíhá po etapách, objekt A s řešením přilehlých ploch tvořil samostatnou etapu výstavby a vznikl jako v pořadí třetí administrativní budova na severní straně Vyskočilovy ulice, kde spoluvytváří její novou uliční frontu. Struktura zástavby navazuje na nově doplněný do právně-obslužný skelet a inženýrské sítě v této lokalitě. Hlavním průčelím je jižní fasáda do ulice Vyskočilovy. Do této ulice je situován na středové ose hlavní vstup a dále vstupy do obchodů a kavárny. Řešení respektuje požadavek na umístěni zastávek MHD v zálivu komunikace Vyskočilovy, po celé délce jižní fasády. Dopravní obsluha objektu se odehrává z prodloužené ulice Jemnické na severní straně, kde jsou situovány vjezd a výjezd z podzemních garáží a zásobování gastronomického úseku. Na plochách podél severní a západní strany objektu jsou navrženy plochy zeleně a stromořadí lemující obslužnou komunikaci a doplňující prostor mezi objekty A a B.
Objekt A má půdorysný tvar písmene H vyrůstajícího z obdélníkové podnože prvního nadzemního podlaží a čtyř suterénů. Dvě dlouhá křídla ve směru východo-západním jsou propojena kratším středním traktem, do něhož je situováno hlavni komunikační jádro objektu. Výška jižního křídla do ulice Vyskočilovy a střední trakt je osmipodlažní, severní křídlo má nadzemních podlaží Šest. Z jižní strany je objekt obrněn před hlukem magistrály a rušné ulice předsazenou skleněnou fasádou s přiznanou nosnou konstrukcí. Jižní i severní fasáda jsou svisle Členěny požárními schodišti v zapuštěných nikách obvodového pláště. Hlavní vstup ústí v 1. NP do atria, kaskádovitě stoupajícího všemi nadzemními patry. U vstupu je umístěna centrální recepce s kontrolním bodem, za ní pak hlavní schodiště a skleněné šachty výtahů. Atrium je v nejvyšším podlaží otevřeno světlu, které barevným vodopádem paprsků prostupuje celým objektem.
Dispozičně je 1. NP rozděleno na tři základní celky. Pás podél jižní fasády je určen pro obchody a kavárnu, ve východní části je gastroprovoz s jídelnou, na straně západní je výukové centrum s vlastním zázemím. Kancelářské prostory ve 2. NP až 8, NP jsou napojeny na vertikální komunikační uzel ve středním traktu. Kancelářské plochy jsou maximálně flexibilní, je možné jejich využití pro halové i buňkové kanceláře. Sociální zázemí kanceláří je umístěno do vnitřních rohů tvaru H.
Objekt má čtyři podzemní podlaží, ve kterých jsou situovány parkingy s celkovou kapacitou 402 stání. Parking je propojen s prostorem 1. NP dvěma osobními výtahy. Technické zázemí objektu je situováno do 1. podzemního podlaží. Základním principem celého objektu je maximální jednoduchost a flexibilita prostor podpořená jednoduchým racionálním konstrukčním řešením objektu a přehledným řešením fasád.
Celkový výraz domu je zřetelný a jednotný, hraje si více se světlem než s materiály a možná trošku připomene továrnu, leč pro bílé límečky.


Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 13.08.09
Návštěvnost: 51671 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.