Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Paul Milstein Hall

Autor: OMA | Rem Koolhaas, Shohei Shigematsu
Adresa: 129 Sibley Dome, Ithaca, USA | mapa
Web: www.aap.cornell.edu
Projekt: 2006 Realizace: 2009 – 10.2011

© Philippe Ruault
Rem Koolhaas část svého americké pobytu na konci 70. letech strávil studiem architektury u O.M.Ungerse na Cornell University. Nyní se mohl své alma mater odvděčit rozšířením fakulty architektury o novou posluchárnu. Třípatrová prosklená Milstein Hall spojuje historickou budovu školy s pozdějšími objekty. Nové auditorium nese název po zadkladateli filantropovi Paulu Milsteinovi, který v minulém roce zemřel. Prosklená stavba odvážně vyčnívá 14 metrů nad příjezdovou University Avenue vedoucí do campusu. Koolhaasova budova jasné hlásá svoji otevřenost a veřejný přístup. Centrální budova studentů architektury na Cornell University má představovat univerzální velkoprostor ukrytý za tenkým skleněným pláštěm. Multifunkční prostor se skládá z centrální haly o rozloze 500 m², která slouží jako vstupní foyer a přístupový bod do zbývajících částí školy. V tomto sále se budou konat prezentace, diskuze i kritiky. Na tento vzdouvající se betonový kopec je usazeno auditorium pro 253 posluchačů a hned vedle leží výstavní galerie. Nejvyšší poschodí Milstein Hall tvoří velkoprostorová pracovna pro 200 studentů. Prosklená deska nejvyššího podlaží je vyložená nad silnici za pomocí čtveřice bílých vierendeelových nosníků. Velkou pracovnu člení jen lehké posuvné příčky. Zatravněná střecha je perforovaná čtyřiceti světlíky, kudy lze z ateliérů sledovat ubíhající mraky.
Na nové auditorium byla již před deseti lety uspořádána mezinárodní soutěž. Se svým návrhem tehdy zvítězil Steven Holl. O rok později však byla projektem pověřena berlínská kancelář Barkow Leibinger, aby zakázku nakonec v roce 2006 získal Koolhaasova OMA.
Autor: Petr Šmídek, 06.11.11
Návštěvnost: 36622 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Rozhovor R.K. se studenty architektury na Rice University. Petr Šmídek 06.02.13 21:53
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.