Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Erste Premier Lounge

Autor: ASGK Design, s.r.o. | Gabriela Kaprálová
Spoluautor: Andrea Betinová
Spolupráce: Tomáš Novák, Michala Valíčková
Adresa: Letiště Václava Havla, Ruzyně, Praha, Česká republika
Realizace: 2012

Erste Premier Lounge - VIP salonek v rámci terminálu 2 pražského letiště vznikl ve spolupráci České spořitelny, a.s. a Letiště Praha, a.s.. Interiér salonku plynule navazuje na koncept nově vzniklé pobočkové sítě České spořitelny Premier a nabízí svým hostům maximální pohodlí. Díky novému uspořádání salonku dochází k navýšení jeho kapacity s důrazem na zachování pocitu soukromí. Svůj prostor zde mají i nemladší cestující – děti.
Záměrem zadavatele bylo vytvořit prostory, především pro náročnou klientelu České spořitelny a.s., poskytovat špičkový servis a zároveň plnit úlohu tzv. oázy, příjemného prostředí čekání před odletem s oddělenými sezeními, kvalitním občerstvením a nápoji, denním tiskem, WI-FI, dále také s možností sledování TV, SAT a DVD a v neposlední řadě také s dětským koutkem.
Erste Premier Lounge je provozně rozdělen na centrální část vstupu s recepcí, na kterou navazuje levé a pravé křídlo. Obě křídla jsou zónována na samoobslužnou gastro zónu tvořenou nabídkovými pulty, která plynule přechází ke vstupu s recepcí, dále následují konzumační zóny a internetové zóny. Erste Premier Lounge poskytuje cca 210 míst k sezení včetně prezidentského salónku.
Nábytek (převážně atypické stoly a úložné prostory) je vyroben z alpi dýhy a vyznačuje se vysokou řemeslnou kvalitou. Barevnosti vévodí klidná a solidní paleta hnědých a šedých tónů, která je rozjasněna tóny laskavé a jemné béžové a dynamické červené. Různé typy sezení (atypická čalouněná lavice, čalouněná křesla značek Walter Knoll, Bene a Kartell) člení velký prostor společně s důmyslnými kuličkovými závěsy tak, že má cestující pocit intimity ale i velkorysosti. Závěsy jsou transparentní, zároveň dávají pocit žádaného soukromí. Podélný pás kožené lavice lemuje obě křídla, celý prostor lounge obepíná a je ukončen pásem zeleně na okenních parapetech. Pocit soukromí, poskytují taktéž křesla s vysokým opěrákem s akusticky pohltivým efektem. Pestrost typů sezení dává cestujícím možnost výběru od „chci být vidět“ po „chci být nerušen a neviditelný“. Celý prostor je umocněn velkoplošnými fotografiemi na textilní akustické membráně. Fotografie tzv. „Mood wallpapers“ nám otevírá svět nevšedních zážitků. Studenými tóny modré, fialovo-modré, šedé vyvažují interiér, ve kterém převládají teplé tóny. Harmonizují tak celý prostor, který působí ambientně a pohodlně.
Autorem návrhu je obdobně jako u pobočkové sítě Erste Premier pražský ateliér ASGK Design s.r.o. pod vedením architektky Gabriely Kaprálové.
Zdroj: ASGK Design, s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 17.12.12
Návštěvnost: 43428 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.