Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
TIME'S I + II

Autor: Tadao Ando
Adresa: Sanjo Dori, Kiya-machi Dori, Kjóto, Japonsko | mapa
Projekt: 4.1983 – 10.1983, 10.1984 – 7.1990 Realizace: 11.1983 – 9.1984, 8.1990 – 9.1991
Užitná plocha: 915 m² Zastavěná plocha: 398 m²
Plocha pozemku: 837 m²

Ando od samého počátku usiloval o vytvoření příjemného nábřeží a proměnu v živoucí veřejný prostor. Za prosazení této myšlenky musel občas bojovat i proti vlastním klientům.
Projekt obchodní domu TIME'S na břehu vodního kanálu v blízkosti historického centra Kyota byl původně zamýšlen jako rekonstrukce, ale Ando byl toho názoru, že by se objekt neměl jen renovovat. V jednom z rozhovorů se přiznal, že nesouhlasil s klientovým přáním, ale jednoduše chtěl udělat co nejlepší projekt. Důležitá pro něj byla celková proměna městského bloku a jeho prostředí. Řadou venkovních schodišť, chodeb a platforem umožnil přístup z mostu Sanjo k mělké řece protékající na východní straně pozemku. Ando si přál, aby měla stavba co nejbližší kontakt s vodou, klient se však obával, že by v případě záplav mohla voda poškodit nabízené zboží. Výsledný návrh TIME'S I působí jako loď plující na řece Takase.
Po dokončení TIME'S I začal Ando (bez vědomí klienta) s návrhem přestavby čínské restaurace na pozemku za obchodním domem. První schůzka, kde se majitel restaurace seznámil s projektem, byla velmi bouřlivá, ale po čtyřletém vyjednávání získal od majitele svolení k přepracování objektu. Tím vznikla druhá část TIME'S II prodlužující Andovo nábřeží, přičemž stále existuje Andův návrh na další fázi TIME'S III ležící za čínskou restaurací.
Autor: Petr Šmídek, 01.12.12
Návštěvnost: 22734 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.