Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Viladomy U Obory

Autor: RH-ARCH s.r.o. | Ondřej Kaluš, Rostislav Říha, Petra Lacinová
Adresa: V bytovkách, Uhříněves, Praha, Česká republika | mapa
Investor: JRD s.r.o.
Realizace: 2009 - 2010

Navrhovaný soubor svým charakterem navazuje na středně podlažní zástavbu v prostoru křižovatky ulic Přátelství a V bytovkách.

Cílem návrhu bylo vytvořit středně podlažní bytovou zástavbu, která bude intenzivnější než rodinné domy, ale svým obyvatelům přinese výhody individuální výstavby. Spolu s funkčními hledisky byl při návrhu kladen důraz na souznění s okolím a šetrnost vůči životnímu prostředí. Součástí urbanistického konceptu, jehož první část byla realizována, je společný veřejně přístupný parter, který na rozdíl od zástavby rodinnými domy nevytváří v území neprostupnou bariéru. Vzhledem k tomu, že je v UPn při východní hranici zakreslen široký pás zeleně, je prostupnost území důležitá, neboť umožní přístup do zeleně všem, nejen obyvatelům komplexu.
Hmoty domů jsou navrženy s ohledem na sousední zástavbu rodinných domů. Jde především o rozbití jednotlivých objektů do menších hmot, které na sebe odpovídajícím způsobem navazují.
Parking není v úrovni terénu, ale mírně pod ním - střecha pak umožňuje využít plochu pro soukromé terasy segregované především výškovým rozdílem.
Objekt je technicky navržen tak, aby využíval solární energii a zatěžoval životní prostředí co nejméně. Elektrické vytápění ve spojení s rekuperačním větráním a možnost využití solárních panelů pro ohřev TUV doplňují celkovou nízko-energetickou koncepci. Z architektonického hlediska je environmentální koncepce podpořena použitím „přírodních“ povrchů: dřevo, plech, omítky.
Nedílnou součástí návrhu je umístění parterových zídek a pěšin, za součást architektonického řešení lze považovat otevřenou retenční nádrž osázenou vodními rostlinami.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 11.12.12
Návštěvnost: 45564 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Průměr Milan Pytloun 11.12.12 08:55
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.