Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
 picture
Autor: ASGK Design, s.r.o. | Gabriela Kaprálová
Spoluautoři: Michala Valíčková, Pavel Vávra, Magda Říhová
Adresa: Strašnice, Praha, Česká republika
Investor: soukromá osoba
Projekt: 2009 Realizace: nerealizováno

Bytové domy „OTTO a EMMA“
Koncept bytových domů reaguje na měřítko a strukturu okolní zástavby, která je tvořena 3-4 podlažními vilovými domy. Přesto, že pro maximální využití parcely se nabízí úplné zastavění pozemku jedním objektem, naším konceptem je rozdělení hmoty do dvou objektů, které respektují měřítko daného místa. Díky tomuto konceptu je minimalizována plocha vnitřních komunikací a zajištěno dostatečné provětrání a proslunění všech bytů. Obě hmoty jsou spojeny společným suterénem, ve kterém se nachází podzemní garáže. V objektu A je navrženo 7 bytů a komunikační jádro. V objektu B jsou umístěny 4 mezonetové byty, tzv. „duplexy“. V posledních podlažích obou objektů jsou navrženy velkoprostorové byty se střešním pavilonem a terasou na střeše, která skýtá panoramatický výhled na Prahu. Poslední podlaží objektu B je napojeno na komunikační jádro prosklenou lávkou. Celková obytná plocha bytů je 1318,3 m2. Všechny byty mají balkón nebo předzahrádku. Návrh bezúdržbového keramického obkladu Moeding vznikl na základě inspirace strašnickými prvorepublikovými keramickými fasádami. Výtvarně jsou objekty pojaty jako pozitiv a negativ, formou barevného kontrastu keramického obkladu. Zkrátka jako kluk a holka (OTTO a EMMA). 
Autor: Tisková zpráva, 17.11.12
Návštěvnost: 35605 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.