Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dětské muzeum
FRida & freD - Das Grazer Kindermuseum

Autor: fasch&fuchs.architekten | Hemma Fasch, Jakob Fuchs
Adresa: Friedrichgasse 34, Štýrský Hradec, Rakousko | mapa
Web: www.fridaundfred.at
Náklady: 3 500 000 Euro Projekt: 2002-03
Realizace: 11.2003 Užitná plocha: 1543 m²
Obestavěný prostor: 6000 m³

Dětské muzeum FRida & freD ve Štýrském Hradci představuje centrum, v němž budou všechny děti moct zakusit rozmanitost světa a lépe tak pochopit jeho komplexnost. Kromě názorného a blízkého zprostředkování pestrého obsahu je kladena pozornost také na to, aby se děti vyvíjely ve zdravě sebevědomé a odpovědné lidi, kteří jsou pozorní k sobě, svým bližním, ale i prostředí. Zároveň jsme si přáli vytvořit místo, kde by se rodiče i jejich děti cítili příjemně, kde by se povzbuzovaly jejich smysly i fantazie, kde by se podařilo zasáhnout jejich srdce a podpořit jejich kreativitu. Dětské muzeum chce být “snadno pochopitelným světem”. Nejvyšší priorita přitom byla kladena na poskytnutí přímých zážitků. Hlavní přednost přitom byla kladena na interakci, experimentování, zkoušení, dotýkání a přetváření.
Dětské muzeum FRida & freD je v zahradě Augarten snadno rozpoznatelná díky jedinečné architektuře, která svým zázemím pamatuje na navození rodinné pohody. Architektonický pár Helma Fasch a Jakob Fuchs byli za “Dům pro děti“ vyznamenání řadou ocenění.
Kromě výstav, workshopů a vzdělávací programů se ve FRida & freD pořádají také divadelní představení pro děti dvou do dvanácti let a jejich rodiny, stejně jako pro děti z mateřských školek, školní třídy a dětské skupiny. FRida & freD je místem mezigenereačního dialogu pro všechny sociální skupiny. Jsou zde vítány různé sociální a kulturní skupiny, lidé s nejrůznějšími duchovními i fyzickými potřebami. Dětské muzeum každoročně přivítá přibližně 50000 návštěvníků.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 18.11.11
Návštěvnost: 26508 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.