Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Kostel Nejsvatějšího Spasitele
Iglesia Santisimo Redentor

Autor: Fernando Menis Arquitectos | Fernando Menis
Adresa: Calle Volcán Estromboli, Las Chumberas, Santa Cruz de Tenerife, Španělsko | mapa
Náklady: 600 000 Euro Projekt: 2004
Realizace: 2005-07 Užitná plocha: 1050 m²
Plocha pozemku: 550 m²

Projekt nacházející se ve čtvrti La Laguna na ostrově Tenerife v sobě skrývá mystické prostory, které podněcují k sebereflexi a k meditaci. Podařilo se zde vytvořit místo setkávání různých kultur, kam může přijít osoba jakékoliv rasy nebo vyznání a má prostor zde najít sebe samu nebo se setkávat s ostatními vrámci kulturního centra. Hlavní ideou je velký kus betonu rozlomený na čtyři různé části, které jsou od sebe nepravidelně odděleny. Světlo proniká do interiéru právě těmito trhlinami a nabývá zvláštního významu, který v sobě mísí racionalitu s  teologickými prvky. Budova má strohý výraz, který nenarušují žádné přebytečné prvky, které by mohly rozptylovat od duchovní podstaty návrhu. Trhliny, či chcete-li prázdná místa, byla tvarována ve stejném rozsahu jako hmota a docílilo se tím vyvážených proporcí celého projektu. Využitím vlastností betonu a především jeho izotropního charakteru se optimalizuje energetická úspora. Byla také zpracována akustická studie, kde bylo zjištěno, že díky kombinaci kompozitního betonu s jemným pískem a následnému proděravění vzniká porézní povrch, který vyniká vysokou akustickou pohltivostí převyšující vlastnosti běžného betonu. Exteriér, interiér, konstrukce, tvar, materiál a textura se v tomto projektu spojují v jeden celek díky komplexní studii o  vlastnostech a možnostech použití betonu. Vizuální síla hmoty budovy za použití základních materiálů a možnost postupné výstavby po jednotlivých modulech , to vše umožnilo optimalizovat finanční náklady stavby. Podařilo se vytvořit nadčasové místo vzbuzující mnoho emocí.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 29.12.12
Návštěvnost: 33996 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.