Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přístavba základní školy v Hradištku

Autor: Architektura s.r.o. | David Levačka Kraus
Adresa: Hradištko 33, Hradištko, Česká republika | mapa
Investor: Obec Hradištko
Náklady: 15 000 000 CZK Projekt: 2011
Realizace: 02 / 2012 – 08 / 2012

Architektura
Zadáním investora bylo přistavět ke stávající budově školy nový objekt pro zvýšení počtu žáků. Navrhl jsem kompaktní stavbu otevřenou a orientovanou do jižní zahrady a objemově nenápadnou k severní ulici. Snažil jsem se, aby dům byl levný, samozřejmý a český, trochu hravý a take zapadl mezi okolní zástavbu, která je tvořena především sedlovými střechami, ploty a dlážděnou silnicí. Škola je dvoupodlažní, se stávající budovou je provozně propojena v obou úrovních. Má centrální prostor, kolem kterého se točí život uvnitř, srdce domu, které tluče o vánočních besídkách, dětských představeních nebo prostě o přestávkách, kdy je třeba, aby děti blbly. Toto atrium je prosvětlené shora, déšť dopadající na světlíky je hudbou znějící uvnitř. Prosklená sborovna je kapitánský můstek, opticky propojuje učitele a děti dole. Atrium je propojeno se zahradou a terasou venku skrz velké posuvné dveře. Učebny jsou situovány do jižní zahrady - výhled je úchvatný a motivující, zelené kopce v dáli jsou zasněné a znamenají sounáležitost s přírodou. Barevná ostění oken dům proměňují z každého úhlu. Velká terasa na zahradu není jen pracovní prostor, jde o další učebnu pod širým nebem. Co se týče architektonického výrazu budovy, stále jsem přemýšlel, čím vším lze do domu vnést hravost neb mi šlo hlavně o to, aby děti necítily budovu jako instituci. Je zde proto ručně tvarovaná omítka, světle zelené marmoleum symbolizující trávník, obklady na wc jsou řešeny tak, že holky mají z dlažby vyskládané květy a kluci příklady,  v atriu je na stěně abstraktní malba – dílo studentů VŠUP pod vedením Martina Kolarova a skákací panák a šachovnice…

Konstrukce a technologie
Objekt je řešen pomocí tradičních postupů a technologií, velký důraz byl kladen na cenu a rychlost výstavby. Po sejmutí ornice a vyhloubení výkopů pro základové konstrukce byly provedeny inženýrské site, kanalizační jímky a vsakovací drény. Základy jsou řešeny betonáží pasů a desky, pod betonovou deskou jsou provedeny štěrkové zhutněné podsypy, obvodové konstrukce 1NP i 2NP jsou z Porothermu, stěny tl. 500 mm jsou nezatepleny,  ve stěnách  jsou provedeny železobetonové věnce, stropní konstrukce jsou železobetonové panely, konstrukce krovu je dřevěná, střešní krytina je plechová, okna jsou plastová trojskla, fasáda je ručně strukturovaná omítka, vnitřní dveře jsou dřevěné, podlaha je marmoleum + dlažba v sociálním zázemí, zábradlí schodiště je řešeno jako ocelové s výplní tahokovu, venkovní terasa je dlažba zastřešená pomocí dřevěné konstrukce s polykarbonátem. Po dokončení objektu byly provedeny terenní + sadové úpravy.

Literatura
150 Kč

Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 04.11.12
Návštěvnost: 51911 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Gratulace Pavel Nasadil 05.11.12 22:50
solidní a účelné Jakub Loučka 06.11.12 10:00
určitě plus Michal 06.11.12 15:35
... ondrejcisler 07.11.12 00:22
... Daniel John 07.11.12 18:20
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.