Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Salk Institute for Biological Studies

Autor: Louis I. Kahn
Adresa: 10010 North Torrey Pines Road, La Jolla, USA | mapa
Web: www.salk.edu
Realizace: 1959-67

Požádal jsem Barragana, aby přišel do La Jolly, aby mi pomohl při výběru rostlin pro zahradu Salkových laboratoří. Když do toho prostoru vstoupil, šel k betonovým zdem a dotýkal se jich a tak k nim vyjadřoval svůj láskyplný vztah. Když se pak díval přes prostranství směrem k moři, řekl: "Do tohoto prostoru bych nedal žádný strom, ani stéblo trávy. Ten by měl zůstat kamenným náměstím a ne za- hradou". Podíval jsem se na dr. Salka a on na mne a oba jsme věděli, že v podstatě je to správně. Když cítil náš souhlas, radostně poznamenal: "když z toho uděláte dlážděný prostor, získáte fasádu - a tou bude obloha".
Lou K.
Architektura nemá žádnou přítomnost. Práce je přinášením obětí do Svatyně. Cesty života odhalují přirozenost Člověka tím, že v jedinečnostech vyvolávají síly anticipace, obnovují touhu být, vyjádřit se. Práce se vykonává uprostřed pobízejících zvuků průmyslu a když prach sedne, ozvěna ticha pyramidy dává slunci jeho stín.
Lou K.
Čtrnáct dní před tebou přivedli lidi od Gehryho nějakého Sizu - taky z Evropy. Nejsem architektka a tak jsem se od něj nechala poučit. On prostě věděl, co proč a jak je.
průvodkyně Ian Mullin k Petru Šmídkovi

Literatura
1 200 Kč
 

Autor: Petr Šmídek, 12.08.11
Návštěvnost: 53973 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.