Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Bug Dome

Autor: WEAK! Architects | Marco Casagrande, Ying-Chun Hsieh, Ching-yueh Roan
Spoluautor: Frank Chen
Adresa: Šen-čen, Čína | mapa
Web: bugdome.blogspot.cz
Realizace: 2009 Zastavěná plocha: 120 m²
Plocha pozemku: 3000 m²

Pavilon pro architektonické a urbanistické bienále byl postaven ve městě Shenzhen (Šen-čen) jako neoficiální sociální klub pro ilegální dělníky, kteří do města přicházejí z venkova. Stavba má upozornit na sociální a lidské problémy venkovského obyvatelstva, které se neustále v ohromných počtech stěhuje do čínských měst, kde pro ně nejsou zajištěny základní sociální služby. I proto samotný pavilon postavili venkovští řemeslníci specializovaní na práci s bambusem.
Tato „hmyzí“ architektura reorganizuje a nově strukturuje přírodní – přirozené materiály do formy hnízda, nebo kukly. Důležitý je kontrast s okolními „nepřirozenými“ mrakodrapy a aspekt času (růst a zánik). V současnosti je pavilon zarůstán popínavými rostlinami a pomalu splývá s okolní zelení.
Marco Casagrande o stavbě napsal: „The building is weak, flexible and improvised to meet the site-specific conditions. It is growing from a ruin. The architectural control has been given up in order to let the nature step in. The weak architecture is a mediator between the human nature and nature. The construction is a result of participatory planning between the designers, construction workers and local knowledge.“
Zdroj: Jan Dostalík, Katedra environmentálních studií FSS MU
Vložil: Petr Šmídek, 30.10.12
Návštěvnost: 39723 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.