Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Galeria Adriana Varejão
Inhotim Centro de Arte Contemporânea

Autor: Rodrigo Cerviño Lopez
Spolupráce: Fernando Falcon, Eduardo Chalabi
Adresa: Rua B, 20, Inhotim, Brumadinho, Brazílie | mapa
Web: www.inhotim.org.br
Investor: Adriana Varejão, Inhotim Centro de Arte Contemporânea
Náklady: 500 000 Euro Projekt: 11.2004 - 11.2006
Realizace: 3.2006 - 11.2008 Užitná plocha: 558 m²

Inhotim Centrum moderního umění se nachází v Brumadinho, vesnici poblíž Belo Horizonte, hlavního města brazilského státu Minas Gerais. Osobní iniciativa důlního podnikatele Bernardo Paza se zasloužila o neobvyklý architektonický koncept muzea. Místo návrhu jediné unikátní budovy vzniklo mnoho pavilonů roztroušených v parku o rozloze přibližně 35 hektarů.

V galerii Adriana Varejão jsou k vidění dvě díla vystavovaná Cartier Foundation: socha Linda do Rosário a polyptych Celacanto Provoca Maremoto (s dalším rozvojem projektu umělec později vytvořil další čtyři díla přímo pro tuto galerii). Projekt je zasazen do svahu s malým sklonem (typická topografie Minas Gerais) a je částečně obklopen původním lesem. Parcela byla dříve využívána jako úložiště kontejnerů. Původní terén byl upraven: část zeminy se vyhloubila a vytvořila se tak velká horizontální rovina potřebná pro úložné prostory.

Cílem projektu je přeměna původní topografii této parcely a navržení umělého prvku: pravidelného železobetonového bloku, částečně zasazeného do svahu. Konstrukci tvoří nepravidelné opěrné zdi, které vytváří prostor v přízemí a nesou prostřednictvím dvou středových trámu a čtyř sloupu integrovaných ve zdi zatížení  bloku.

Budova byla koncipována jako spirála, která spojuje dvě různé úrovně parku, střídajíc momenty zúžení / pasáže a rozšíření/ výstavní prostory: z přízemí, (1, zúžení) ve středu jezírka, v úzké promenádě, pryč z budovy, (2 rozšíření: část Varejãa- Panacea Fantastika, kachlová lavice s kresbami halucinogenních rostlin) malé náměstí v přízemí, (3 zúžení) Promenáda vede k budově, (4 rozšíření: socha Linda do Rosário a malba The Collector) přízemí, v zemi, pod betonovou kostkou, (5 zúžení) Schody; (6 rozšíření, polyptych Celacanto provoca maremoto) První dlažba, uvnitř betonového bloku (7 zúžení) rampa; (8 rozšíření: další kachlová lavice, nyní s kresbami ptáků, Passarinhos-from Inhotim to Demini) Terasa, nad betonovým blokem ;(9 zúžení) Most. A obráceně.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 23.10.12
Návštěvnost: 38351 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.