Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Mateřská školka Timayui
Jardín Infantil Timayui

Autor: Mazzanti Arquitectos
Adresa: Timayui, Kolumbie | mapa
Investor: Fundación Carulla
Náklady: 370 000 USD Projekt: 2009
Realizace: 3.4. - 20.6.2010 Užitná plocha: 1500 m²
Plocha pozemku: 3886 m²

Tato stavba je součástí státního projektu, který vytvořil Kolumbijský Institut pro rodinu a následně byl dopracován radnicí Santa Marta a nadací Carulla tak, aby se zlepšily podmínky pro vzdělávání v okrajových oblastech města trpících násilím. Celý projekt si klade za cíl rozvoj infrastruktury pro zlepšení podmínek vzdělávání těch nejmenších (0-5 let) v nejchudších čtvrtích, které se vyznačují vysokou kriminalitou a absencí veřejné infrastruktury. Budova je svou výraznou formou koncipována jako reprezentativní symbol oblasti, který se naprosto odlišuje od svého okolí, které postrádá jakoukoliv urbanistickou strukturu. Vizuální stránka projektu odkazuje na místní geografii. Autorům nezáleželo ani tak na vytvoření architektonického objektu jako spíše na postavení budovy-krajiny, která by se vztahovala k okolní geografii a topografii. Hledala se taková pravidla organizace prostoru, která by podporovala větší symbiózu s přírodou a přetvořila by vztah mezi okolím a architektonickým objektem. Hledaly se alternativní nápady, které by podtrhovaly harmonii přírody a krajiny. Byla navržena funkční strategie, prostorový a environmentální modulový systém založený na opakujících se částech, které mohou být spojeny různými způsoby. To jim umožňuje přizpůsobit se odlišným situacím, ať už městským, vzdělávacím, topografickým nebo geometrickým. Prostorové rozložení je chápáno podle filosoficko-pedagogických myšlenek Loris Malaguzzi. Zde se zrodila idea vytvořit tří-centrální areál, kde by jednotlivá centra byla mezi sebou propojena, což vytváří řadu situací a zajímavých momentů mezi učiteli, dětmi i jejich rodiči.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 01.11.12
Návštěvnost: 43382 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.