Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Mateřská školka El Porvenir
Jardines Sociales Porvenir

Autor: Mazzanti Arquitectos
Spolupráce: Fredy Pantoja, Susana Somoza, Ricardo Silva, Andrés Sarmiento, Juliana Angarita, Rocio Lamprea, Jairo Ovalle, Andrés Morales, Maria Alejandra Perez
Adresa: Calle 94DS, Bosa, Bogotá, Kolumbie | mapa
Investor: Secretaria de Integración Social
Realizace: 2009 Soutěž: 2007
Užitná plocha: 2100 m²

Projekt je navržen jako soubor staveb schopen přizpůsobit se různým situacím, ať už okolní topografii, zástavbě nebo samotnému stavebnímu programu. Celý projekt byl rozkreslen na základě hlavního „flexibilního“konceptu: Hledal se způsob jak vhodně spojit odlišné části souboru – učebny pro děti a poloveřejnou část s administrativními prostory, kuchyní a jídelnou. Byl vytvořen spojovací prstenec o půdoryse pravidelného kruhu, kde se po vnitřním obvodu nacházejí učebny různých velikostí a barev pro větší nebo menší skupinky dětí. Po vnějším obvodu jsou navrženy kanceláře a jídelna s kuchyní. Kruhový prstenec „La Cinta“ vytváří hranici projektu, hranici mezi veřejným a soukromým, bariéru mezi dětmi a dospělými. La Cinta je také prvek, kterým se celý projekt vyrovnává s terénem a s okolními různorodými parcelami. Nalezneme zde rampu spojující obě podlaží. Příležitostně se zde konají různé výstavy a jiné kulturní akce. Učebny pro děti jsou navrženy jako pospojované moduly, kde každá třída je spojena s dvěma sousedními. Vznikají tak prázdné meziprostory, které doplňují chodby a celkově obohacují školní areál stejně jako vnitřní dvory, chodníčky a zalesněné části uvnitř - ideální místa pro neformální setkání studentů. Část pro veřejnost je navržena po vnějším obvodu prstence, kdy je každý pavilon jinak natočený v reakci na své okolí a umožňuje tak návštěvníkům přístup aniž by se setkali se studenty. Charakter těchto prostor je zcela veřejný pouze v odpoledních hodinách a o víkendech. Během týdne slouží přes den dětem. Vnitřní patia jsou zaměřeny na různé věkové skupiny, kdy každý ročník má k užívání jedno nádvoří. Vnější nádvoří je přístupné veřejnosti a slouží jako shromažďovací prostor nebo jako hřiště k různým sportovním aktivitám především o víkendu, kdy je škola zavřená.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 02.11.12
Návštěvnost: 40040 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.