Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Škola Gerardo Molina
Colegio Gerardo Molina

Autor: Mazzanti Arquitectos
Adresa: Trasversal 139 No. 143A–06, Suba, Bogotá, Kolumbie | mapa
Web: www.gerardomolina.org
Investor: Secretaría de Educación Distrital
Projekt: 2005 Realizace: 2007
Užitná plocha: 6500 m²

Tento projekt školy disponuje modulární strukturou, která se může přizpůsobit nejrůznějším podmínkám – topografickým, urbanistickým nebo funkčním. Hlavní ideou návrhu je řetěz, který je díky své článkové struktuře schopen přizpůsobit se jakékoliv situaci.
Řetězová organizace umožňuje relativně nezávislé chování návrhu vůči pozemku. Celý projekt se může různě složit, rozložit (v případě výstavby nových prostor nebo patií), natáčet, aby se vyhnul překážkám v podobě stromů a jezírek, může se roztáhnout a definovat tak hranice projektu anebo se terasovitě vyrovnat se svažitým terénem.
Tento řetězový koncept vytváří dva specifické prostorové jevy, pokud jde o vnitřní prostor. Prvním je vytvoření interaktivních míst, která jsou definovány jako složeniny tří učeben a dvou krytých teras, Které vytváří takové dílčí komunity uvnitř školy. Druhou prostorovou zvláštností jsou prázdné zastřešené prostory, které slouží nepředvídatelným událostem. Jsou to místa sloužící k sebevyjádření, místa pro různé výstavy, prezentace nebo setkání. To vše dělá školu místem pro vzdělávání, tvoření, soužití a interakci.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 14.12.12
Návštěvnost: 40848 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.