Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hydrosystem Office

Autor: Fandament Architects | Pavel Lazarov
HIP: Ondřej Mišák
Adresa: Kosmonautů 1103/6a, Olomouc, Česká republika | mapa
Realizace: 2009 Užitná plocha: 765 m²
Zastavěná plocha: 940 m² Obestavěný prostor: 3400 m³

Na základě požadavku investora, zejména kvůli vyřešení havarijního stavu střechy a zvýšení pronajímatelné plochy administrativní budovy firmy HYDROSYSTEM project a.s., byl vypracován architektonický návrh nástavby budovy.
Dle územního plánu města Olomouce se stávající budova nachází ve funkční ploše výrobní a výrobních služeb. Stavba stojí v komplexu stávajících administrativních budov, v blízkém kontaktu s městskou teplárnou. Jedná se o čtyřpodlažní objekt s plochou střechou s prefabrikovanou ŽB rámovou konstrukcí s těžkými PREFA stropy. Navrhované páté nadzemní podlaží je svým řešením koncipováno tak, aby rozvlnilo celou stávající jednolitou fasádu do moderních tvarů, nabízí se zde příměr k názvu firmy - HydroSystem - stavba má být systémovým řešením, má se táhnout horní částí budovy jako vodní proud. Střecha bude pultová, na jižní straně s rapidním zahnutím skružením, které ze střechy v podstatě vytvoří na jižní straně fasádu.
Ocelová nosná konstrukce nástavby je řešena ve stejném modulovém systému jako rámová železobetonová konstrukce stávající budovy. Střecha v oblouku je vynesena skruženým profilem zachyceným do stávajících konzolových průvlaků. Nástavba je zavětrována ztužujícími rámy na obou koncích budovy.
V bledě modré fasádě pod tmavě modrou vlnou jsou osazena plastová okna ve standardní bílé barvě, včetně bílého parapetu. Naopak nad tmavě modrou vlnou jsou osazena okna ve stříbrné barvě. Jejich parapetem i ostěním je tmavě modré oplechování PUR panelů.
Fasády jsou provedeny ze sendvičového fasádního systému. Architektonickým záměrem je vytažení omítky na některé plochy nové fasády stejného vzoru i barevnosti jako na stávajícím objektu.
Podlahovou krytinu tvoří v kancelářských prostorách koberec a na chodbách a WC slinutá dlažba, která na sebe v těchto prostorách volně bezprahově navazuje.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 18.09.12
Návštěvnost: 38275 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.