Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Květinářství Rosebud

Autor: Archanti | Martin Daněk, Martin Doležel
Adresa: Gorkého 4, Brno, Česká republika | mapa
Web: www.rosebud.cz
Investor: Markéta Střechová
Projekt: 05.2012 Realizace: 07.2012
Užitná plocha: 35 m²

© Barbora Ponešová
"Dílna nebo showroom? Art nebo kýč? Disco nebo punk? Amélie z Montmartru nebo Matrix? Všechno z toho! Holčičárna!“

Rosebud je známé brněnské květinářství, provozované Markétou Střechovou. Od svého založení v roce 2010 se profiluje jako místo, kde se s květinami pracuje jinak než je běžně zvykem a kde vznikají svěží kreace přesahující hranice floristiky do umění a designu, často se značnou nadsázkou. Dva roky po otevření původního krámku se Markéta rozhodla využít příležitost vzniklou uzavřením sousední prodejny potravin a přesunout Rosebud přes zeď, do většího. Její nabídku na návrh nového interiéru jsme přijali s nadšením.

Základem se stala úprava podlahy a stropu. Na původní „tlačenkovou“ dlažbu byla aplikována epoxidová stěrka. Byly provedeny nové omítky a jedna ze zdí, vyzděná z nekvalitních dutinkových tvárnic byla opatřena OSB předstěnou s rastrem konzol pro možnost proměnlivé prezentace zboží. Dále se v interiéru objevila rozměrná černá tabule - fyzický odkaz k webu Rosebud, založeném na estetice psacího písma, a mobilní prodejní pult. Pro ostatní nábytek byl pouze vymezen prostor a bylo počítáno s tím, že se zde objeví starožitné kusy z původního obchodu.

Kromě obligátního vyřešení provozu, materiálů a barev obsahovalo zadání požadavek na prvek, který by výrazně poutal pozornost a zároveň charakterizoval způsob Markétiny práce, něco, co by se zákazníkovi  vrylo do paměti a z nákupu květin udělalo ještě nezapomenutelnější zážitek. Tímto prvkem se stala umělá krajina či nebe, plocha ze stovky tisíc stébel, vlnící se trávník nad hlavami návštěvníků. Říkáme mu  neparametrický gravitační podhled a jde o ručně tvarovaný element z plastových brček, zavěšených v pletivu neseném ocelovými lanky. Celá tato plocha je navíc seshora podsvícená a zejména k večeru vytváří značně psychedelický efekt.

Literatura

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 05.09.12
Návštěvnost: 65653 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
OSB - tady radši NE... Miroslav Ričovský 06.09.12 08:31
osb Jitka Doleželová 06.09.12 14:59
OSB-proč ne? Petr Tůma 08.09.12 11:07
OSB tady ne ferdos 08.09.12 20:17
?? vga 08.09.12 22:41
důvod proč OSB ne Slavomír Kuchovský 10.09.12 21:51
Chaos 17.09.12 20:52
kde jsou ty kytky? šárka 18.09.12 13:34
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.