Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Porsche Museum

Autor: Delugan_Meissl Associated Architects | Roman Delugan, Elke Delugan-Meissl
Vedení projektu: Martin Josst
Adresa: Porscheplatz 1, Zuffenhausen, Stuttgart, Německo | mapa
Web: www.porsche-stuttgart.de
Investor: Porsche AG
Realizace: 2005-08 Soutěž: 2005
Užitná plocha: 27692 m²

„Nové Porsche muzeum představuje naši koncepci architektury, která se neustále pohybuje na poli vzájemného ovlivňování mezi stavbami a jejich uživateli.“
R.Delugan

Celosvětově proslulá značka Porsche ve svých výrobcích důsledně kombinuje inovací s tradicí. Historie společnosti přesahující jedno století je utvářená vášní a vizemi. Nové Porsche muzeum je místem vyjadřujícím sebevědomý postoj firmy a její vysoké požadavky kladené na architekturu. Dovednost, spolehlivost a odhodlání jsou stejně tak součástí firemní filozofie jako kuráž, entuziasmus, síla a nezávislost. Každý nový projekt je pojímán jako šance pustit se do výzev a posunout hranice. Muzeum přesně znázorňuje tento postoj aniž by přestalo odrážet hranice a zapojuje do živého dialogu, což činí Porsche tak jedinečným.
Hlavní myšlenkou konceptu byla transformace všestranné a živé značky do architektonické řeči. Muzeum přináší po prostorové i smyslové stránce návštěvníkům všechny specifické podmínky značky Porsche. V budově mohou návštěvníci díky prostorovému uspořádání zažít jízdu i rychlost, klid i překážky. Muzeum je otevřený, jasně ohraničený prostor, který zakomponovává všechny specifické vlastnosti značky. Rychlost i vášeň nacházejí uvnitř stavby svoje prostorové ekvivalenty a lze je působivě vystopovat ve smyslových zážitcích.
Základním architektonickým konceptem bylo vyvolat příslušným prostorovým rozvržením příležitost k vyvolání silných zážitků. Zdánlivá dvoudílnost architektonického návrhu je příslušnou odpovědí na funkční náplň a výjimečné umístění jeho exponátů. Muzejní koncept představuje naše vnímání stavby jako interaktivního organizmu, komunikační součásti celku. Zásadové zacházení mezi stavbou a jejím okolním je pojímáno jako výhoda po funkční stránce i praktickém prostorovém využití. Specifické prostorové vymezení je chápáno jako terén nebo městská krajina, která je výkladem korporativního přístupu značky Porsche.
Delugan Meissl Associated Architects
Projekt
Fotografie
Hivision.cz
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 02.09.12
Návštěvnost: 39488 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.