Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Health Club Blue Orange

Autor: OK PLAN ARCHITECTS
Adresa: Tupolevova 676, Praha, Česká republika
Web: www.blueorange.cz
Realizace: 2003

Stavba a pozemek se nachází na ulici Tupolevova, leží na rozhraní čtvrtí Letňany a Čakovice, na spojnici mezi Tescem a Globusem. V sousedství se nachází různorodá zástavba rodinných domků, nevyužitého pozemku se zelení a při zadní hranici sousedství s areálem Avie.
Budova je umístěna v zadní části rovinného pozemku tak, aby byla vymezena distance od poměrně rušné komunikace. Před objektem se nachází parkoviště, které je od domu odděleno masivním pásem zeleně. Hlavní vstup se nachází v průčelní fasádě a navazuje na prostornou vstupní halu s recepcí. Zásobování objektu je v zadních partiích objektu. Objekt je obklopen zelení.
Objekt je dvoupodlažní. V přízemí se nachází hlavní vstup s recepcí, loby bar, restaurace s atriem, prostorné šatny pro klienty s komplexním relaxačním zázemím, čtyři squashové kurty, kardio fitness.
V podlaží jsou situovány kanceláře vedení, konferenční sál, beauty salon s širokou nabídkou kadeřnických a kosmetických služeb, hotel a dvě sportovní studia. Veškeré provozy jsou osvětleny denním světlem. Z jednotlivých prostorů je možný kontakt přes atria, terasy, balkony nebo ploché ozeleněné střechy s venkovním prostředím.
Architektonické prostředky jsou záměrně střídmé, základní kompozice je poskládána s hranolů. Jednotlivé tvary jsou záměrně podpořeny jinými materiály. Celým objektem prochází pohledový beton, dřevo, červená barva, nerez a sklo. Byla zde jednoznačná snaha o kombinaci tradičních materiálů netradičním způsobem.
Důraz byl kladen na kombinaci kvalitních "studených" a "teplých" materiálů, a řemeslný detail.
Celý objekt je zařízen atypickým nábytkem zhotoveným dle představ investora a doplněn typovým sedacím nábytkem od renomovaných firem (Vitra, Mascani, atd.)

Technické provedení stavby
Založení objektu je provedeno na základových železobetonových patkách a pasech. Konstrukčně se jedná o železobetonový monolitický skelet v kombinaci s monolitickými ŽB stropy a nosnými ŽB příčkami. Vnitřní schodiště je železobetonová deska s pohledovou úpravou betonu. Střecha je plochá pochozí z části ozeleněná. Obvodový plášť je proveden z cihel Porotherm s tepelnou izolací a dřevěným roštem. Vnější omítky jsou celoprobarvené v zrnitosti 1,0 mm. Veškeré výplně otvorů v 1. NP jsou hliníkové v systému DEAL technik. Ve 2. NP jsou výplně otvorů provedeny z eurooken. Zasklení provedeno z tepelně izolačního skla k= 1,1, plněného těžkým plynem. Veškeré zámečnické prvky jsou provedeny z oceli s úpravou žárovým zinkováním. Na podlahách je dřevěná dubová kantovka, v hlavních halách je použito exotické dřevo iroko. Osvětlení je zapuštěné v podhledech, které jsou z tahokovu a sádrokartonu.
Návrh sadových úprav a vlastní realizaci byl již řízen investorem.

Použité technologie
Velký důraz byl věnován technologickému vybavení objektu. Vytápění celého objektu je pomocí kondenzačního nerezového kotle a boileru od firmy Viessmann. Okenní a fasádní moduly jsou fixní, pouze nezbytně nutná plocha modulů je provedena otvíravá s možností provětrání objektu. Zasklení je provedeno tepelně izolačním sklem plněným kryptonem (k=1,1). Celkové tepelné pohodě objektu napomáhá orientace ke světovým stranám a dispoziční orientace místností. Jihozápadní prosklená fasáda přináší v zimním období pasivní tepelné zisky. V létě je negativní účinek slunečního záření minimalizován vnitřním zastíněním pomocí hliníkových žaluzií a bohatě dimenzovanou vzduchotechnikou a klimatizací. Stavebně je možno osadit venkovní hliníkové žaluzie. Celý objekt je napojen na centrální úpravu vzduchu a vybrané prostory jsou klimatizovány. V přechodovém období je možno pomocí těchto jednotek mírně tem- perovat. Elektro instalace v objektu jsou skryté pod omítkou a podlaze ve vodících kanálech. Osvětlení je v hlavních prostorech objektu řešeno pomocí stmívačů, které zajišťují příjemnou atmosféru, šetří zdroje a spotřebu energie.
V objektu je instalován systém EZS, EPS. Venkovní prostor je zabezpečen pohybovým kamerovým systémem. V celém objektu je provedena strukturovaná počítačová síť v optickém kabelu.
Samostatnou kapitolu tvoří cvičební stroje, které jsou na světové úrovni.Interiér a design
Nábytek
vitra
Svítidla
Delta Light Czech
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 11.08.05
Návštěvnost: 61029 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.