Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bytový dům Carabanchel 31
Dům se 168 sociálními byty

Autor: coco arquitectos
Spoluautor: Jorge Martínez, Laura Sánchez
Adresa: Avenida de la Peseta, Carabanchel, Madrid, Španělsko | mapa
Investor: EMVS – Madrid Municipal Housing Agency
Realizace: 2007 – 12.2010 Užitná plocha: 19400 m²

Tento projekt sociálního bydlení vyhrál architektonickou soutěž vypsanou městem Madrid na 168 bytových jednotek. Svažitá parcela se nachází na okraji španělského hlavního města, kde budova kopíruje sklon terénu, čímž reaguje na okolní rušné silnice, dálnice a předměstská nákupní centra. Místo, kde jakýkoliv zásah vyžaduje odvahu. Navrhnutá stavba promlouvá stejnou kinetikou jako její okolí - kopíruje sklon parcely, zatímco ozeleněné přízemí znovu vytváří rovinu, která navazuje na čtyři postranní ulice. Požadavkem bylo vytvořit malé bytové jednotky s jednou až dvěma ložnicemi pro mladé lidi, kteří jsou přístupní novým formám bydlení. Koncept návrhu se skládá z úzkého domu s byty otevřenými směrem jak do rozlehlé soukromé zahrady, tak do města. Samotné byty mají nejasné hranice. Jsou zde pokoje trčící ven z budovy, vznášející se ve vzduchu a dostatečně velké pro jakékoliv využití. 
Pojem sociální bydlení čelí od svého začátku tlaku na vyjádření individuality jako prostředku sebeprosazení. V tomto projektu se nové bydlení s volnou kompozicí fasády mění ve sdělení něčeho nového, vzniká zde nahodilá hra různorodých fasád, odlišných bytů a pouze samotní uživatelé mohou dát výrazu budovy určitý směr.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 29.08.12
Návštěvnost: 44598 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.