Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Kancelářský objekt Linde M.P.A.

Autor: Atelje Vozlič | Matej Vozlič, Vesna Vozlič Košir
Spolupráce: Tomaž Slak, Klemen Vodnik
Adresa: Vodovodna 99, Lublaň, Slovinsko | mapa
Web: www.lindempa.si
Investor: Linde MPA d.o.o.
Náklady: 850 000 Euro Projekt: 1999-2001
Realizace: 2001-02 Užitná plocha: 2200 m²

S pádem komunismu skončil také monopol řady státních podniků. V nově nastaveném konkurenčním prostředí buď rovnou zanikly nebo se musely těžce restrukturalizovat, což byl také osud strojírenského podniku Litostroj ve čtvrti Brinje na severu Lublaně. Rozlehlý a značně zdevastovaný průmyslový areál zprvu využívaly automobilové a dopravní společnosti. Území se proměnilo až s příchodem úspěšný menších a středně velkých společností, které si sebou přinesli také kulturu v podnikání. Jedním z podnikům, kterým skutečně záleželo na tom, v čem budou jejich zaměstnanci pracovat, byla společnost Linde MPA obchodující s technickými plyny. Zadavatel byl ochotný vymezit celou třetinu plánované stavba pro místa, kde se budou moct zaměstnanci rekreovat. Tento princip se jim však bohatě vrátil v podobě odpočinutých, soustředěných a výkoných pracovnících. Za obálkou z pohledového betonu se v přízemí ukrývá vodní jezírko s dřevěnou palubou a dostatkem zeleně, následují velkoplošné kancelářské prostory a celý objekt uzavírá rozlehlá střešní terasa. Betonový plášť se však před svým okolím zcela neuzavírá. Jednotlivé panely k sobě nepřiléhají a vzniklými mezerami umožňují vzájemný kontakt.
Autor: Petr Šmídek, 21.08.12
Návštěvnost: 28022 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.