Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bytový dům Kiral

Autor: Arqmov Workshop
Adresa: Mexico City, Mexiko
Realizace: 2011 Užitná plocha: 2000 m²

Název KIRAL (jako chirální se označuje takový objekt, který není totožný se svým zrcadlovým obrazem, nemá střed ani rovinu symetrie, avšak může mít rotační osu symetrie) označuje charakter residenční budovy navržené ateliérem ARQMOV  Workshop. Projekt se nachází v Colonia Juárez v Mexico City, několik bloků od známé třídy Paseo de la Reforma, která je v nejdůležitějším a nejlidnatějším městě Mexika kulturním a turistickým místem.
Pro navržení optického klamu pohybu byly pro autory návrhu inspirací kinetika spolu s Op Artem. Mexická populace zažívá neustálý a neřízený růst a tato budova na tento fenomén reaguje a odráží dynamiku města.
Vzájemnou souhrou geometrických forem bylo dosaženo dynamického vzhledu, a to především na hlavní fasádě, která poutá pozornost kolemjdoucích. Vodorovné a svislé linie balkónů vytváří dokonale modulovanou síť, kterou člověk vnímá jako trojrozměrnou. Ta se skládá z překrývajících se kulovitých tvarů, které se spojují a jinde zase rozpojují, čímž dochází k efektu “pohyblivé fasády”. Fasáda se hýbe pokaždé jinak, záleží na úhlu pohledu diváka a na hře světla a stínu v průběhu dne. Hýbe se stejně jako samotné město.
Celkem 17 apartmánů je navrženo kolem společného dvora, který umožňuje přirozené osvětlení a ventilaci vnitřních prostor. Projekt doplňuje tělocvična a střešní zahrada. Dispozice návrhu vychází z logických principů organizace prostoru. Jedno a dvoupodlažní byty jsou navrženy včetně balkónů, které tvoří již zmíněný jedinečný charakter budovy. Každý apartmán disponuje soukromými vnitřními i vnějšími prostory a zároveň mohou obyvatelé využívat i společné prostory budovy.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 17.08.12
Návštěvnost: 43425 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.