Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Soubor budov samosprávy státu Zacatecas
Ciudad gobierno del Estado de Zacatecas

Autor: Arditti+RDT Arquitectos
Adresa: Zacatecas, Mexiko
Realizace: 2008-10 Plocha pozemku: 159000 m²

Budovy samosprávy státu Zacatecas se nalézají na okraji města v blízkosti letiště, na pozemku známém jako “Cerro del Gato”. Již z dřívější doby se zde nachází budovy finanční a soudní správy. Tyto objekty jsou začleněny do širšího souboru budov samosprávy.
Projekt je navržen podél dvou hlavních os, které se vinou od nejvyššího bodu parcely. Zde je umístěno architektonicko-sochařské dílo, které plní funkci středobodu města. Stavby se nalézají na vyvýšené části pozemku, což přirozeně vytváří veřejný prostor a formuje vztah volného prostranství a staveb vytvářející radiální kompozici. Clonící zdi napomáhají integrovat budovy do volného prostranství.
Jedna hlavní osa se vine od vrcholu parcely až ke vstupu do celého souboru staveb, a je zároveň topografickou osou pozemku viditelnou pouhým okem. Podél této osy byl navržen také akvadukt, který odkazuje na zachovalý městský akvadukt v Zacatecas.
Druhá kompoziční osa projektu se vine taktéž od vrcholku parcely a postupně se rozdvojuje. Jedna část vede k terase, z které je pohled na vstupní část do samosprávního celku a druhý konec osy vede k náměstí vedle budovy odboru zdravotnictví.
Je důležité poznamenat, že uprostřed těchto os nalezneme veřejná prostranství a pěší zóny, které pomáhají k funkčnímu propojení budov. Navíc významně obohacují krajinářský návrh od ateliéru EDAW. Ten vytváří jedny z nejlepších architektonických a urbanistických návrhů na světě. Navržená náměstí odkazují na historická místa státu. Nalezneme zde náměstí Santa Mónica, Altavista či náměstí Plaza de la Quemada. Vedle těchto prostranství jsou zde i plochy, na kterých mohou vystavovat svá díla místní umělci. Podpora mladých výtvarníků byla motivem i pro vytvoření promenády lemované sochami.
Soubor budov samosprávy státu Zacatecas se skládá z následujících objektů: budova vedení samosprávního celku, budova státního zastupitelství, pozemkový úřad, kontrolní úřad, úřad pro rodinné otázky, úřad pro zadávání veřejných zakázek, budova odboru zdravotnictví, školský úřad, společenský sál – auditorium, venkovní divadlo a parkovací dům.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Romana Fukalová, 05.08.12
Návštěvnost: 38129 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.