Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Gymnázium Písek
dostavba tělovýchovných zařízení a učebních prostorů

Autor: FACT v.o.s. | Vladimír Krajíc, Libor Monhart
Adresa: Komenského 89, Písek, Česká republika
Realizace: 1999-2002

Architektura
Stavba se nachází ve vnitrobloku stávající zástavby, v přímém sousedství sportovního areálu. Svými objemy reaguje na danou situaci - využívá terénního rozdílu k optickému zmenšení hmot, které vytváří ply- nulý přechod z mohutného objemu hlavní budovy do volného prostranství. Objekt je hmotově členěn na tři vzájemně propojené části s charakterem pavilonů. Tento charakter považují architekti za nosné téma úkolu a podřizují mu výtvarné i materiálové řešení. Výtvarný záměr představuje jasné a razantní definování stavebních objemů v otevřeném prostoru pomocí štítových zdí doplněné jemnou profilací všech ploch. Koncept přiznává jednoduchou formou funkci objektů a v detailu jemně modeluje měřítko. Materiály vyjadřují kontrast a napětí mezi přírodními a high-tech povrchy. Výsledkem je "koláž" struktur a povrchů podporující lehkost a jistou chaotičnost vnitroblokové zástavby.

Konstrukce
Tělocvičny mají železobetonovou monolitickou sloupovou konstrukci s krovem dřevěným, ze sponkovaných vazníků a střešní krytinou Lindab.
Obvodový plášť je sendvičový, exterierová vrstva je zčásti vyzděna z betonových bloků (štítové stěny) a zčásti oplechována plechem Lindab. Prosklené plochy jsou ze skleněných tvarovek Copilit.

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 11.08.05
Návštěvnost: 54531 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.