Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Obytná věž C

Autor: Ravnikar Potokar arhitekturni biro | Robert Potokar, Vojteh Ravnikar
Spolupráce: Marjan Starič, Petra Slukan

Adresa: Prvomajska Ulica, Majske poljane, Nova Gorica, Slovinsko | mapa
Investor: Majske poljane d.o.o.

Realizace: 2007 - 09.2010
 Soutěž: 2002
Užitná plocha: 8200 m²

V blízkosti hlavního železničního nádraží v Nove Gorici počítá územní plán s vybudováním trojice jedenáctipodlažních věží a rozsáhlým podzemním parkovištěm. Obytná věž C se nachází v spusedství budoucího souboru Majske Poljane ležícího u železniční stanice Nova Gorica. V první fázi výstavby vznikne podél ulice Prvomajska trojice bytových věží.
Architektonické řešení věžového bloku C vychází ze soutěžního návrhu z roku 2002 (který byl následně oceněn prvním místem) a zapracován úřady do územního plánu. Základní myšlenka spočívá ve vrstvení dvoupodlažních segmentů na sebe. Jednotlivé hmoty jsou na sebe vyskládány kolem vertikálního jádra tak, aby na vzniklých ústupcích a převisech mohly být venkovní terasy. Vertikalita obytné věže je tak potlačena a přeměněna v řadu horizontálních vrstev poskytujících věži dynamiku.
Objekt tvoří dvě patra podzemních parkovišť, dvoupodlažní komerční podnož a nad ní deset pater bytů, přičemž nejvyšší byty jsou dvoupodlažní. Přízemí a galerie jsou určeny pro veřejné využití (obchody, kanceláře, služby). Dvoupatrový suterén slouží k parkován, zásobování, sklady obchodů, sklepy bytů a technické zázemí domu.
Autor: Petr Šmídek, 30.06.12
Návštěvnost: 39951 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.