Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Suha

Autor: Arhitektura d.o.o. | Peter Gabrijelčič
Spoluautor: Boštjan Gabrielčič
Adresa: Suha, Škofja Loka, Slovinsko | mapa
Náklady: 450 000 Euro Realizace: 2010-12

Rodinný dům leží ve vesnici Suha na okraji známého středověkého města Škofja Loka. Dům nahradil jedno křídlo bývalého statku s typickým nádvoří. Místní předpisy určily tvar sedlové střechy i maximální rozměry, které šlo zastavět po zbouraném objektu. Investorem je syn vlastníka bývalé farmy, který má univerzitní vzdělání a ryze městské potřeby. Dům je umístěn na jihozápadním svahu obráceném k řece Sora s panoramatickým výhledem na středověký hrad vybudovaný nad městem Škofja Loka. Hmota domu je orientována kolmo k vrstevnicím. Suterén se svojí terasou otevírá k řece, zatímco přízemí se prosklenými plochami obrací do bývalého hospodářského dvora a nejvyšší podlaží s ložnicemi směřuje na východ. Pro pěší i autem je přístup k domu z jižní strany. Zatímco auta jsou navedena do suterénu, pěší se po venkovním schodišti dostanou do přízemí k hlavnímu vstupu. Západní strana domu je zanořena do travnatého svahu. Dům svým situováním dodržuje kompozici původní farmy s velkým dvorem, kde se stále nachází majitelova usedlost a nové domy pro jeho dětí. Příčný řez se podobá písmenu Z: zatímco přízemí se kompletně otevírá na západní stranu, horní poschodí hledí východním směrem. Prostorové rozdělení domu je jednoduché a logické: v přízemí domu se nachází velká garáž, sklad, posilovna, kotelna a dílna. Přízemí tvoří dvanáct metrů dlouhý západně orientovaný obytný prostor, k němuž je ze severu připojeno schodiště, toaleta a vstupní část. V horním podlaží jsou na chodbu podél západní stěny s panoramatickým oknem navěšeny ložnice s koupelnami. Chodba a ložnice jsou mezi sebou odděleny dlouhou šatní stěnou. Ložnice rodičů se nachází na konci dlouhé chodby a disponuje nejlepším výhledem na jih.
Autor: Petr Šmídek, 22.07.12
Návštěvnost: 46545 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.